Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Chełmno - Zespół klasztorny Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie: figura Chrystusa Ukrzyżowanego, z ruchomymi ramionach, ze schyłku XIV w.

Galeria: Pojezierze Chełmińskie Włącz pokaz slajdów

 
Chełmno - Zespół klasztorny Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie: figura Chrystusa Ukrzyżowanego, z ruchomymi ramionach, ze schyłku XIV w.

Tytuł zdjęcia: Chełmno - Zespół klasztorny Sióstr Miłosierdzia w Chełmnie: figura Chrystusa Ukrzyżowanego, z ruchomymi ramionach, ze schyłku XIV w.


Autor: Marta Jóźwiak - Jagodzińska
Data dodania: 2012-03-20
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3085 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Chełmno
Kraina: Pojezierze Chełmińskie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Schowaj mapę

Pojezierze Chełmińskie

Płynąca przez centralną Polskę, ze wschodu na zachód, Wisła tuż przed Bydgoszczą niespodziewanie zakręca na północ. Opuszczając w ten sposób Pradolinę Toruńsko-Eberswaldzką wody rzeki wpływają w ciągnącą się aż po Żuławy Dolinę Dolnej Wisły. Odcięta tym sposobem północno-wschodnia część województwa kujawsko-pomorskiego to, należące ongiś do Mazowsza, Pojezierze Chełmińskie.

Północną jego granicą jest rzeka Osa, wschodnią zaś Drwęca. To jeden z najbardziej "utytułowanych" historycznie regionów w Polsce. Wystarczy wspomnieć o położonych na jego obszarze miastach, takich jak: Toruń, Chełmno, Grudziądz czy Chełmża.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych