Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Relaks na kętrzyńskim zamku...

Galeria: Kętrzyn Włącz pokaz slajdów

 
Relaks na kętrzyńskim zamku...

Tytuł zdjęcia: Relaks na kętrzyńskim zamku...


Autor: Gabriela Peda
Data dodania: 2009-02-25
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.50  Ocen: 2  Odsłon: 4102 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Kętrzyn
Kraina: Mazury
Województwo: warmińsko-mazurskie
Schowaj mapę

Kętrzyn

Kętrzyn powstał przy XIV-wiecznej strażnicy krzyżackiej na miejscu pruskiej osady Rast, jego zadaniem była obrona wschodnich granic państwa krzyżackiego. Z czasów panowania w nim Zakonu zachował się wiec zamek. Po wojnie zniszczony, odbudowano go w latach 60. XX w., dziś mieszczą się w nim muzeum i biblioteka.

Stare Miasto - chluba każdej aglomeracji, zostało zburzone w 1945 r., niestety nie odbudowano go tak wiernie jak warszawską Starówkę - zostało zabudowane blokami i pawilonami, w których jednolitego stylu dopatrzyć się nie da. Otaczają je fragmenty średniowiecznych murów. Nowe Miasto z kolei to XIX-wieczny ratusz oraz pomnik patrona, czyli Wojciecha Kętrzyńskiego. W centrum zachowało się nieco kamienic 19. Stulecia i początku XX wieku.

Będąc w Kętrzynie, warto poświęcić kilka godzin i podjechać do Gierłoży. To tu, w niegdysiejszym lesie miejskim, w którym mieszkańcy Kętrzyna odbywali niedzielne spacery, mieściła się kwatera Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych. Jest to z pewnością najciekawsza z pobliskich atrakcji.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Relaks na kętrzyńskim zamku...
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych