Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Drewniany kościół św. Stanisława biskupa i męczennika w Boguszycach (powiat rawski, gmina Rawa Mazowiecka, diecezja łowicka)

Galeria: Boguszyce Włącz pokaz slajdów

 
Drewniany kościół św. Stanisława biskupa i męczennika w Boguszycach (powiat rawski, gmina Rawa Mazowiecka, diecezja łowicka)

Tytuł zdjęcia: Drewniany kościół św. Stanisława biskupa i męczennika w Boguszycach (powiat rawski, gmina Rawa Mazowiecka, diecezja łowicka)


Autor: KRET
Data dodania: 2009-06-15
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 6980 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Drewniany kościół św. Stanisława biskupa i męczennika w Boguszycach (powiat rawski, gmina Rawa Mazowiecka, diecezja łowicka) to jeden z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej w Polsce. Świątynia ma konstrukcję zrębową, oszalowaną, o charakterze późnogotyckim.  Powstawała w latach 1550-1558 w miejsce kościoła z 1521 r., a jej fundatorem był Wojciech Bogusławski, herbu Rawicz, podskarbi dóbr mazowieckich należących do królowej Bony. Koniecznie należy zobaczyć zachowany wewnątrz zespół renesansowych malowideł wykonanych co najmniej do 1569 r.
Miejscowość: Boguszyce
Kraina: Mazowsze
Województwo: łódzkie
Schowaj mapę
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Drewniany kościół św. Stanisława biskupa i męczennika w Boguszycach (powiat rawski, gmina Rawa Mazowiecka, diecezja łowicka)
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych