Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» wystawa w sali zamku krzyżackiego w Świdwinie Pieniądz na Pomorzu Zachodnim XIV-XV w. .

Galeria: Świdwin Włącz pokaz slajdów

 
wystawa w sali zamku krzyżackiego w Świdwinie Pieniądz na Pomorzu Zachodnim XIV-XV w. .

Tytuł zdjęcia: wystawa w sali zamku krzyżackiego w Świdwinie Pieniądz na Pomorzu Zachodnim XIV-XV w. .


Autor: henkosz
Data dodania: 2018-06-06
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 642 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: miejscowość:Świdwin .................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Historia zamku w Świdwinie, sięga XIII wieku.Często zmieniał on właścicieli. Przez 268 lat władali nim joannici i oni przebudowali warowny zamek w rezydencję. Była to jedyna na Pomorzu komandoria joannitów. .................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Odbudowany po pożarze w 1945 roku zamek wygląda dziś tak samo jak za czasów joannitów. Krąży wiele legend o ukrytych w nim skarbach, które joannici otrzymali po zlikwidowaniu zakonu templariuszy. Obecnie w zamku działa Świdwiński Ośrodek Kultury, Biblioteka Miejska, restauracja, Kino Zamek i Centrum Informacji Turystycznej. ..................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Północne, najstarsze skrzydło zamku jest udostępnione dla zwiedzających. Można je zwiedzać z przewodnikiem, zwiedzanie trwa 45 minut. Byłem na zamku 4 maja.W tym dniu nie udostępniano zamku dla zwiedzających ,jednak mnie udało się zobaczyć wystawę monet i dlatego pokazany jest przez lupę.................... Dzięki uprzejmości Pana opiekującego się tą wystawą zwiedziłem ją i na dodatek dostałem na pamiątkę monetę bitą w Świdwinie przez krzyżaków. ...Denar z mennicy w Świdwinie pokazany na następnym zdjęciu...>>>
Miejscowość: Świdwin
Kraina: Pomorze Zachodnie
Województwo: zachodniopomorskie
 
Schowaj mapę

Świdwin

Świdwin to miasto i gmina w środkowej części województwa zachodniopomorskiego, siedziba powiatu świdwińskiego, położone na Wysoczyźnie Łobeskiej nad Regą. Najcenniejszym zabytkiem Świdwina jest Zamek Joannitów zbudowany w XIII wieku.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: wystawa w sali zamku krzyżackiego w Świdwinie Pieniądz na Pomorzu Zachodnim XIV-XV w. .
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
*****

Autor: krywaniu   Dodano: 2018-06-06  20:59:54
.

Autor: JureK   Dodano: 2018-06-06  17:34:36
zobacz wszystkie komentarze w serwisie