Witamy na stronie!

PolskieKrajobrazy.pl to pierwszy fotograficzny przewodnik po Polsce. Zrób zdjęcie ciekawego miejsca w naszym kraju i opublikuj je w serwisie. Zdjęcia z Polski pomogą Ci na nowo odkryć piękno polskiej ziemi.

czytaj dalej
 
zobacz autorów
 

Tereny naszej ojczyzny kryją w sobie unikalne na skalę europejską krajobrazy. Zanim ruszysz w drogę zaczerpnij informacji oraz skorzystaj z opinii o noclegach na www.trivago.pl.

Szczególnie polecamy

Droga Umarłych

No właśnie. Nie mylić ze Ścieżką Umarłych w... Śródziemiu. To zdjęcie zrobiłam w Rzepiskach na Spiszu, gdzie w ten sposób nazywano drogę prowadzącą z tej miejscowości, przez przysiółek Pawliki, do Łapsz Wyżnych. A wszystko stąd, że to właśnie w Łapszach, w XVII wieku, znajdował się cmentarz parafialny, na którym chowano zmarłych z Rzepisk. Przemierzając tą malowniczą drogę dzisiaj napotkamy po drodze dwie stare, pokryte gontem, kapliczki.

zobacz więcej

Autor: Mariola Kapuściok
Zdjęcie dodano: 2017-02-27

Artykuły / Zdjęcia

więcejKrainy i miejscowości

Gołuchów

Gmina Gołuchów leży w województwie wielkopolskim, drugim co do powierzchni i trzecim co do liczby ludności regionie w kraju. Wchodzi w skład powiatu pleszewskiego. Od południa graniczy z...

Pozostałe krainy i miejscowości

zobacz wszystkichUżytkownicy

 
eterkwant[ profil ]
Zdjęć w galerii: 154 [ galeria ]
Zbyszek Pawlak[ profil ]
Warszawa
Zdjęć w galerii: 411 [ galeria ]

więcej felietonówFoto felietony

Spacer w górach. Beskid Śląski

O każdej porze roku góry przyciągają wędrowców swoją urodą, rzucającymi wyzwanie szczytami i rozległymi widokami. Zimą oraz jesienią smakują jednak najbardziej. Poza tym tylko o tych porach roku mamy szansę zobaczyć Tatry niemal z każdego zakątka Beskidów. Od Bieszczadów po Beskid Śląski.

Pozostałe felietony