Witamy na stronie!

PolskieKrajobrazy.pl to pierwszy fotograficzny przewodnik po Polsce. Zrób zdjęcie ciekawego miejsca w naszym kraju i opublikuj je w serwisie. Zdjęcia z Polski pomogą Ci na nowo odkryć piękno polskiej ziemi.

czytaj dalej
 
zobacz autorów
 

Tereny naszej ojczyzny kryją w sobie unikalne na skalę europejską krajobrazy. Zanim ruszysz w drogę zaczerpnij informacji oraz skorzystaj z opinii o noclegach na www.trivago.pl.

Szczególnie polecamy

Kościół św. Stanisława w Skrzyszowie - 1517r.

W marcu tego roku niewielki, leżący niedaleko Tarnowa, Skrzyszów był na ustach całej Polski. To w tej miejscowości padła bowiem największa wygrana w dziejach Lotto - 36 726 210 zł. To i tak jednak zbyt mała kwota, aby wycenić widoczny na zdjęciu późnogotycki kościół św. Stanisława, znajdujący się w tej miejscowości. To prawdziwa perełka polskiej architektury drewnianej.

zobacz więcej

Autor: JureK
Zdjęcie dodano: 2017-11-09

Artykuły / Zdjęcia

Autor: ElaJ

Warszawa. Zamek Królewski wieczorem
Ujście Narwi do Wisły i ruiny spichlerza nad Narwią
Kwitnie rochodnik
Poranne kur rozmowy
Karłątek
Pani pleszka na dachu
Koniczyna łąkowa
Glistnik jaskółcze ziele
Maczek w porannym słońcu

Ostatnie komentarze

 
+++:)
Andrzej
2017-11-21 18:57:13
+++:)
Andrzej
2017-11-21 18:54:10
+++:)
Andrzej
2017-11-21 18:53:37
+++:)
Andrzej
2017-11-21 18:53:06
+++:)
Andrzej
2017-11-21 18:52:43
zobacz wszystkie komentarze

więcejKrainy i miejscowości

Kwiatoń

W Kwiatoniu znajduje się jedna z najpiękniejszych drewnianych cerkwi w Polsce. Jest to także jedna z najwyższych i najsmuklejszych budowli tego typu w naszym kraju. W 2013 roku świątynia wraz z innymi...

Pozostałe krainy i miejscowości

zobacz wszystkichUżytkownicy

 
Sebastian Klucznik[ profil ]
Myszków / Brzeg
Zdjęć w galerii: 93 [ galeria ]
Bogusław Nowak[ profil ]
Kietrz
Zdjęć w galerii: 649 [ galeria ]

więcej artykułówArtykuły

10 najpiękniejszych cerkwi w Polsce

W Polsce znajduje się wiele interesujących drewnianych cerkwi. Głównie na południu, ale także na wschodzie kraju. Prezentujemy dziesiątkę, naszym zdaniem, najpiękniejszych i najbardziej wartościowych. Odwiedzenie ich to obowiązkowy punkt każdej wycieczki w ich okolicę. Zwłaszcza, że drewniane budownictwo cerkiewne na obszarze naszego kraju wyróżnia się na tle innych świątyń w Europie różnorodnością form i typów, doskonałością ciesielskich rozwiązań konstrukcyjnych oraz odmiennością stylistyczną.

Pozostałe artykuły

więcej felietonówFoto felietony

Muzeum Neonów

Pierwsze w Polsce Muzeum Neonów powstało w Warszawie na terenie Soho Factory przy ulicy Mińskiej 25. W jego zbiorach znajduje się obecnie ponad 50 neonów, składających się z blisko 500 liter!

Pozostałe felietony