Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Felietony

Bitwa nad Bzurą
zabytki techniki, ludzie, bitwy i rekonstrukcje

Bitwa nad Bzurą była największym starciem podczas wojny obronnej Polski 1939 roku. Z obu walczących stron wzięło w niej udział ponad 650 tys. żołnierzy. Niestety z powodu decyzji władz gmiy Brochów tegoroczna inscenizacja bitwy się nie odbędzie. I przez najbliższe trzy lata również...
Autor: Szymon Narożniakwięcej

Festiwal Kuchni Zbójnickiej
kulinaria, imprezy

24 lipca na skoczowskim rynku można było zjeść Gulasz Zbójnicki z wielkiej patelni o średnicy 1,70 cm i wadze prawie 120 kg oraz skosztować specjału mamy Golcowej – Kwaśnicy z 300 litrowego gara. Wszystko to w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Kuchni Zbójnickiej Skoczów 2010.
Autor: Gabriela Jaworowskawięcej

Powódź w Polsce
rzeki, wydarzenia

Fala kulminacyjna zbliża się do Warszawy. Co chwila zmieniają się prognozy i szacunki dotyczące jej wysokości. Dla jednych wielka woda w Warszawie to atrakcja, dla innych żywioł porywający cały dorobek życia.
Autor: Agnieszka Dąbrowskawięcej

Morska Pilegrzymka Rybaków
święta i obyczaje, imprezy

Morska Pielgrzymka Rybaków po raz pierwszy odbyła się w 1981 roku. Biorą w niej udział rybacy z Chałup, Jastarni, Juraty, Helu i Władysławowa, którzy spotykają się na środku zatoki, by już razem wyruszyć do Pucka. Kutry rybackie są w tym dniu szczególnie uroczyście przystrojone kolorowymi flagami, krzyżami, gałązkami oraz obrazami religijnymi. W tym roku tego samego dnia odbywał się także XII Ogólnoświatowy Zjazd Kaszubów.
Autor: borowiak, Marta Jóźwiak - Jagodzińskawięcej

Mazowiecki Przegląd Orkiestr Dętych
ludzie, imprezy

Mazowiecki Przegląd Orkiestr Dętych to w skali Warszawy wydarzenie niszowe. Dlatego już od kilku lat jego zasięg ogranicza się jedynie do jednaj z warszawskich dzielnic - Ursusa. Wielka szkoda, bo to jedna z najbarwniejszych imprez jaką miałem okazję ostatnio oglądać.
Autor: Szymon Narożniakwięcej

Boże Ciało w Myszyńcu. Kurpie
święta i obyczaje, sztuka ludowa

Boże Ciało w Myszyńcu było dla mnie szczególnie refleksyjne. Spokojne, poważne - bez dodatkowych atrakcji w postaci bazaru różności.
Autor: Edyta Brykwięcej

Ostatnie komentarze

 
*****Ładne ujęcie.
Edward Piotr Zawiślak
2019-12-06 12:05:51
https://www.facebook.com/MomentsNoticeWatercolours
Maciej Kudłacik
2019-12-05 23:18:01
:)
Łukasz
2019-12-05 17:37:45
Malowniczy kadr.
Łukasz
2019-12-05 17:37:22
:)
Łukasz
2019-12-05 17:36:53
zobacz wszystkie komentarze

zobacz wszystkichUżytkownicy

 
Krzysztof Trojan[ profil ]
Mińsk Mazowiecki
Zdjęć w galerii: 2933 [ galeria ]
Stefan Sapeta[ profil ]
Kraków
Zdjęć w galerii: 2839 [ galeria ]

więcej artykułówArtykuły

8 najwyższych szczytów Korony Gór Polski

Korona Gór Polski to zestawienie wszystkich najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Poniżej prezentujemy 8 pierwszych pod względem wysokości.

Pozostałe artykuły