Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Felietony

Targ staroci w Kłodzku

Targi staroci to miejsca magiczne. Mieszanka przedmiotów, ludzi i przestrzeni. Każdy jest niepowtarzalny i każdy kusi tysiącem okazji.

My już drugi rok z rzędu odwiedzamy targ w Kłodzku, który odbywa się zawsze podczas Dni Twierdzy Kłodzkiej w połowie sierpnia. Ulice tego zabytkowego miasteczka ożywają wówczas tysiącem barw i odgłosów. Jeśli zamierzacie zwiedzać Kłodzko to tylko wtedy. To niepowtarzalna okazja, aby przenieść się w czasie.

Autor: Szymon NarożniakTarg staroci w Kłodzku towarzyszy imprezie pod nazwą DNI TWIERDZY KŁODZKIEJ

Kłodzko - targ staroci

Na straganie w dzień targowy... Kłodzko

W zaułkach kłodzkiej starówki...

Mieszkańcy Kłodzka

Dzieciństwa czar... Targ staroci w Kłodzku

Sprzedaż starych mebli. Kłodzki targ staroci

Na straganie. Kłodzki targ staroci

Lenin wiecznie żywy. Targ staroci w Kłodzku

Kłodzki targ staroci to także okazja do zaprezentowania swoich staromodnych pasji

Stoisko obok kwiaciarni. Targ staroci w Kłodzku

Stragan w witrynie sklepowej. Targ staroci w Kłodzku

Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Świetny reportaż! Gratuluję!

Autor: Agnieszka Dąbrowska  & nbsp;Dodano: 2012-02-07  22:24:17
Nie zostaje zapomniane, co zostało zapisane :-) Tak jak w drugim porzekadle w którym jest mowa o owocach po których można wzystko poznać, w tym rękę pieczołowitego ogrodnika ! Na głównej belce portalu wyeksponowane zostały dwie kategorie tematyczne. Jedna to Felietony, druga Artykuły. Zaczynając analizę w porządku alfabetycznym, powiem Ci - Bogdanie - iż od kwietnia 2008 roku (pierwszy tekst) do marca 2011 ( tekst ostatni) ukazało się w 105 publikacji ośmiu autorów. Najwięcej kawałków popełnili: Szymon Narożniak - aż sześćdziesiąt !, Ryszard Biskup - dwadzieścia i Marta Jóźwiak - jedenaście. Wszystkie enucjacje dotyczą wyraźnej strefy, nazwijmy ją umownie, krajoznawczo - krajobrazowo - historycznej. Kategoria określona jako felietony jest też jednoznaczna.To sześćdziesiąt odcinków podzielonych między szesnastu autorów. Tylko siedem tych felietonów można przypisać do credo określonego desygnatem krajobraz: Szymona: Beskidzkie sacrum, Karpackie cerkwie, Babia Góra esktremalnie, Wiosenne rozlewiska Biebrzy. Mańka - Beskid Śląski, Adama Wawszczyka - Ponidziańskie świątki. Reszta fotofelietonów to zdecydowanie relacje z wydarzeń o charakterze społeczno - obyczajowym.

Autor: Ryszard Biskup  & nbsp;Dodano: 2012-01-15  09:28:42
A może w foto felietonach co jakiś czas przedstawiać krainy? Np. wybrane zdjęcia z Mazowsza, Bieszczad, Beskidu, Kaszub, Wybrzeża,Borów Tucholskich i inne jak na Polskie Krajobrazy przystało?

Autor: borowiak  & nbsp;Dodano: 2012-01-15  08:09:12
Gdzie jest napisane, że temat nie jest ciekawy ? W którym miejscu ? Sugeruję uprzejmie wizytę w obszernej galerii Szymona, proponuję też lekturę pomieszczonych wcześniej kilkunastu zamieszczonych na portalu felietonów tego Autora. Proszę o spokojne, bez zbędnych emocji i napinki, porównanie tematyki.Po przeanalizowaniu tego materiału - zachęcam do kontynuowania dyskusji :-) !

Autor: Ryszard Biskup  & nbsp;Dodano: 2012-01-12  21:24:54
ten temat wydaje mi się właśnie ciekawy. próbowałem nawet coś takiego fotografować w Lublinie. to jest atrakcyjne również dla turystów. pozdrawiam

Autor: Waldemar Jan  & nbsp;Dodano: 2012-01-12  18:45:04
Wszystko to ma swój urok.Ja też jak jestem w podobnych miejscach zawsze coś tam sobie upatrzę :) Pozdrawiam gratuluję kadrów.

Autor: Marek Ryś  & nbsp;Dodano: 2012-01-12  18:38:25
Obserwuję coraz wyraźniejszą zmianę kursu. Z nazwijmy to krajobrazowego na społeczno - obyczajowy :-) Powiem, że z wyraźną szkodą dla tego (porzuconego ?) pierwszego :-), :-), :-)

Autor: Ryszard Biskup  & nbsp;Dodano: 2012-01-12  08:45:43
Lubię grzebać na takich targach...a nuż coś się przyda? Plusy za pomysł!

Autor: borowiak  & nbsp;Dodano: 2012-01-12  07:51:26
Niebanalny reportaż! Wczułem się w atmosferę tego jarmarku staroci.

Autor: piotr55  & nbsp;Dodano: 2012-01-12  07:32:54

Kłodzko - odbicie w szybie

Prezentacja działania gramofonu. Targ staroci w Kłodzku

Kłodzki kloszard...

Sprzedawcy. Targ staroci w Kłodzku

Ciekawskie. Targ staroci na kłodzkiej starówce

Targ staroci w Kłodzku - najmłodsi uczestnicy

Kłodzki targ staroci. Bibeloty...

Kłodzki targ staroci. Mydło i powidło...