Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Wielki Śnieżny Kocioł - wschodni

Galeria: Szklarska Poręba Włącz pokaz slajdów

 
Wielki Śnieżny Kocioł - wschodni

Tytuł zdjęcia: Wielki Śnieżny Kocioł - wschodni


Autor: Dariusz Paciuch
Data dodania: 2012-05-28
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 5095 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Ścieżka nad Reglami to zielony szlak turystyczny prowadzący od schroniska pod Łabskim Szczytem do Przełęczy Karkonoskiej. Szlak ten można przerwać w kilku miejscach wspinając się stromo szlakiem niebieskim na Śląski Grzbiet, z którego roztacza się przepiękny widok na okolice. Trud wspinaczki nagrodzony zostanie zapierającym dech w piersiach widokiem do wnętrza Wielkich Śnieżnych Kotłów. Na szczycie znajduje się stacja telewizyjna, która nie jest udostępniona do zwiedzania ani, w której nie ma możliwości przenocowania.
Miejscowość: Szklarska Poręba
Kraina: Karkonosze
Województwo: dolnośląskie
Tagi: góry  
Schowaj mapę

Szklarska Poręba

Sklarska Poręba położona jest w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów Kamieńczyka i Szklarki, na wys. 440-886 m n.p.m., od południa na stokach Karkonoszy z dominującą nad miastem Szrenicą (1362 m n.p.m.), od północy na stokach Gór Izerskich z Wysokim Kamieniem (1058 m n.p.m.) i Czarną Górą (965 m n.p.m.), zaś od wschodu wzniesienia Przedgórza Karkonoszy oddzielają miasto od Kotliny Jeleniogórskiej.

Położenie pomiedzy trzema pasmami górskimi powoduje, że miejscowość jest doskonałym punktem wypadowym w góry. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m.. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu doprowadzają do bardzo szybkiej wymiany mas powietrza.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Wielki Śnieżny Kocioł - wschodni
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Fantastycznie się prezentują z tej perspektywy .

Autor: Krystyna   Dodano: 2012-05-30  15:27:02
zobacz wszystkie komentarze w serwisie