Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Szklarka w okolicach Ponurej Małpy

Galeria: Szklarska Poręba Włącz pokaz slajdów

 
Szklarka w okolicach Ponurej Małpy

Tytuł zdjęcia: Szklarka w okolicach Ponurej Małpy


Autor: Ryszard Biskup
Data dodania: 2010-02-05
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2050 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Dawny kemping na cyplu to kultowe miejsce dla wszystkich miłośników piosenki turystycznej. Do rana dźwięczały struny, niosło się po lesie śpiewanie. Niejeden bard po łyku źródlanej wody z potoku miał taki power, że jak z rękawa postawały songi i ballady. Nie bez kozery mówiono (a i czasem się mówi) oby się śpiewane przy ognisku hity rodziły na kamieniu...
Miejscowość: Szklarska Poręba
Kraina: Karkonosze
Województwo: dolnośląskie
Tagi: rzeki  
Schowaj mapę

Szklarska Poręba

Sklarska Poręba położona jest w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów Kamieńczyka i Szklarki, na wys. 440-886 m n.p.m., od południa na stokach Karkonoszy z dominującą nad miastem Szrenicą (1362 m n.p.m.), od północy na stokach Gór Izerskich z Wysokim Kamieniem (1058 m n.p.m.) i Czarną Górą (965 m n.p.m.), zaś od wschodu wzniesienia Przedgórza Karkonoszy oddzielają miasto od Kotliny Jeleniogórskiej.

Położenie pomiedzy trzema pasmami górskimi powoduje, że miejscowość jest doskonałym punktem wypadowym w góry. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m.. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu doprowadzają do bardzo szybkiej wymiany mas powietrza.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Szklarka w okolicach Ponurej Małpy
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych