Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Grań Krzemienia

Galeria: Bieszczady Włącz pokaz slajdów

 
Grań Krzemienia

Tytuł zdjęcia: Grań Krzemienia


Autor: pietruman
Data dodania: 2009-11-23
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3663 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Krzemień (1335 m n.p.m.) - nazwa wywodzi się od ruskiego hrebień - grzebień. Nazwa ta pochodzi od odłamów skalnych, które tworzą na grani góry grzebieniaste występy skalne...
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Tagi: góry szczyty  
Schowaj mapę

Bieszczady

Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich. W Polsce jednak mianem tym zwykło się określać tylko część tych gór leżącą w granicach naszego kraju, a będącą de facto jedynie fragmentem Bieszczadów Zachodnich (położonych na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy).

Polskie Bieszczady rozciągają się od Przełęczy Użockiej (853 m.n.p.m.) na wschodzie po Przełęcz Łupkowską (640 m.n.p.m.) na zachodzie. Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica (1346 m.n.p.m.), znajdująca się w najpopularniejszym wśród turystów Paśmie Połonin. To właśnie niezwykle widokowe odsłonięte szczyty gór pokryte połoninami stanowią największą atrakcję tych gór i magnes przyciągający turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są z pewnością Połonina Wetlińska i Caryńska, a zaraz za nimi Wielka i Mała Rawka oraz gniazdo Tarnicy. Mniej uczęszczane Pasmo Graniczne z pięknym Jasłem oraz Pasmo Chryszczatej z rezerwatem Zwięzło (gdzie w wyniku osuwiska powstały Jeziorka Duszatyńskie) to atrakcja dla bardziej wytrawnych turystów.

Nic jednak nie przebije uroków bieszczadzkiej Doliny Sanu, która w górnym biegu tworzy osławiony Worek (niegdyś miejsce całkowicie niedostępne dla zwykłych śmiertelników zajęte przez tajny rządowy ośrodek). Bieszczady to także pozostałości dawnych wsi bojkowskich – w Tworylnem, Łopiance i Wołosatym oraz przepiękne cerkwie – w Równi, Żłobku, Smolniku i Komańczy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Witam Pana:) Ja także obiecuję sobie wyprawę w góry jesienią, tak jak Pani Marta, ale jak to jesienią, brak czasu, a wakacje się już skończyły:) Pisze Pan, że zaczyna przygodę z fotografią, ale zauważam że jest Pan trochę przygotowany do tej przygody. Zdjęcia Pana generalnie podobają się nie tylko mnie, ale chyba i innym obecnym w PK. Poza tym jak zauważyłem posiada Pan niezły aparat i to jest już pierwszy, duży krok do robienia świetnych zdjęć, choć tak prawdę mówiąc, to nie aparat robi zdjęcie a fotograf:)) Pozdrawiam serdecznie życząc sukcesów:)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2009-11-25  08:46:17
Od lat sobie obiecuję jesienną wyprawę w Bieszczady, i od lat nie dotrzymuję słowa. Piękny to "kąt" Polski :)

Autor: Marta Jóźwiak - Jagodzińska   Dodano: 2009-11-23  22:06:53
zobacz wszystkie komentarze w serwisie