Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Skalny kopiec na zboczach Rozsypańca

Galeria: Bieszczady Włącz pokaz slajdów

 
Skalny kopiec na zboczach Rozsypańca

Tytuł zdjęcia: Skalny kopiec na zboczach Rozsypańca


Autor: pietruman
Data dodania: 2009-11-29
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 2559 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Kamienne kopce zwane rozsypańcami powstałe w wyniku wietrzenia i rozpadania się wielkich bloków skalnych.
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Tagi: góry  
Schowaj mapę

Bieszczady

Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich. W Polsce jednak mianem tym zwykło się określać tylko część tych gór leżącą w granicach naszego kraju, a będącą de facto jedynie fragmentem Bieszczadów Zachodnich (położonych na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy).

Polskie Bieszczady rozciągają się od Przełęczy Użockiej (853 m.n.p.m.) na wschodzie po Przełęcz Łupkowską (640 m.n.p.m.) na zachodzie. Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica (1346 m.n.p.m.), znajdująca się w najpopularniejszym wśród turystów Paśmie Połonin. To właśnie niezwykle widokowe odsłonięte szczyty gór pokryte połoninami stanowią największą atrakcję tych gór i magnes przyciągający turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są z pewnością Połonina Wetlińska i Caryńska, a zaraz za nimi Wielka i Mała Rawka oraz gniazdo Tarnicy. Mniej uczęszczane Pasmo Graniczne z pięknym Jasłem oraz Pasmo Chryszczatej z rezerwatem Zwięzło (gdzie w wyniku osuwiska powstały Jeziorka Duszatyńskie) to atrakcja dla bardziej wytrawnych turystów.

Nic jednak nie przebije uroków bieszczadzkiej Doliny Sanu, która w górnym biegu tworzy osławiony Worek (niegdyś miejsce całkowicie niedostępne dla zwykłych śmiertelników zajęte przez tajny rządowy ośrodek). Bieszczady to także pozostałości dawnych wsi bojkowskich – w Tworylnem, Łopiance i Wołosatym oraz przepiękne cerkwie – w Równi, Żłobku, Smolniku i Komańczy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Dziękuję za komentarz i uwgi.Zdięcie bbyło robionew jpg bo mój program co mam nie chce wyświetlać w waw.Dziękumę za cenneuwgi i polecam się na przyszłość.... Podchodzę do tych zdięć trochę emocionalnie bo był koniec września a pogoda praktcznie letnia i wiem jak wyglądały połoniny w pełnym słońcu ...a te białe obłoczki to tylko samolotowe spaliny...a na zdięciach prosto z aparatu tego nie widać -tych kolorów i tego słońca( światła)więc staram się coś zrobić z tym ... Jeszcze raz pozdrawiam i polecam się a przyszłość.

Autor: pietruman   Dodano: 2009-11-30  18:08:46
Ja nie decyduję czy zdjęcie zostaje na PK czy nie, bo to należy do moderatora:) Moim zdaniem teraz zdjęcie wygląda całkiem dobrze, przynajmniej nie widać pikseli. Może jest trochę niedoświetlone, ale jeżeli było robione w RAW, to można było w trakcie obróbki coś trochę poprawić. Ogólnie jest dobrze, ujęcie dość ciekawe i intrygujące.

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2009-11-30  14:59:15
zobacz wszystkie komentarze w serwisie