Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kińczyk Bukowski (1251 m n.p.m.). Bieszczady

Galeria: Bieszczady Włącz pokaz slajdów

 
Kińczyk Bukowski (1251 m n.p.m.). Bieszczady

Tytuł zdjęcia: Kińczyk Bukowski (1251 m n.p.m.). Bieszczady


Autor: pietruman
Data dodania: 2009-12-14
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 5020 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Nie mam najmniejszej wątpliwości, że Kińczyk Bukowski to jeden z najpiękniejszych bieszczadzkich szczytów. Jego zdobycie otacza prawdziwy nimb pogromców "Wielkiej Przygody" i "Wielkiej Wyrypy". Szczyt w całości położony jest poza szlakami turystycznymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Wejście na niego bez stosownych zezwoleń jest niemile widziane zarówno przez władze parkowe, jak i przez Służbę Graniczną. Za nim już tylko Opołonek - najdalej na południowy-wschód wysunięty polski szczyt. A przed nami bezkres falujących traw, nieziemskie wprost widoki i prawdziwie bieszczadzka pustka...
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Schowaj mapę

Bieszczady

Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich. W Polsce jednak mianem tym zwykło się określać tylko część tych gór leżącą w granicach naszego kraju, a będącą de facto jedynie fragmentem Bieszczadów Zachodnich (położonych na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy).

Polskie Bieszczady rozciągają się od Przełęczy Użockiej (853 m.n.p.m.) na wschodzie po Przełęcz Łupkowską (640 m.n.p.m.) na zachodzie. Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica (1346 m.n.p.m.), znajdująca się w najpopularniejszym wśród turystów Paśmie Połonin. To właśnie niezwykle widokowe odsłonięte szczyty gór pokryte połoninami stanowią największą atrakcję tych gór i magnes przyciągający turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są z pewnością Połonina Wetlińska i Caryńska, a zaraz za nimi Wielka i Mała Rawka oraz gniazdo Tarnicy. Mniej uczęszczane Pasmo Graniczne z pięknym Jasłem oraz Pasmo Chryszczatej z rezerwatem Zwięzło (gdzie w wyniku osuwiska powstały Jeziorka Duszatyńskie) to atrakcja dla bardziej wytrawnych turystów.

Nic jednak nie przebije uroków bieszczadzkiej Doliny Sanu, która w górnym biegu tworzy osławiony Worek (niegdyś miejsce całkowicie niedostępne dla zwykłych śmiertelników zajęte przez tajny rządowy ośrodek). Bieszczady to także pozostałości dawnych wsi bojkowskich – w Tworylnem, Łopiance i Wołosatym oraz przepiękne cerkwie – w Równi, Żłobku, Smolniku i Komańczy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Muszę przyznać, że zrobił Pan bardzo wielkie postępy:) Bardzo ładne i ciekawe zdjęcie. Pozdrawiam serdecznie:)

Autor: Krzysztof Wydra   Dodano: 2009-12-14  18:38:51
zobacz wszystkie komentarze w serwisie