Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» W muzeum historycznym

Galeria: Bieszczady Włącz pokaz slajdów

 
W muzeum historycznym

Tytuł zdjęcia: W muzeum historycznym


Autor: Kamil Maszewski
Data dodania: 2016-08-03
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 773 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Muzeum historyczne na Zamku Królewskim w Sanoku prezentuje ekspozycje wielu pięknych ikon,krucyfiksów oraz obrazów religijnych.Warto to muzeum odwiedzić chociażby z faktu wystawy wspaniałych prac Zbigniewa Beksińskiego prezętujących ciekawe podejście do śmierci, przepiękny świat fantazy. Niesamowite wrażenia emocjonalne wprowadza wizualizacja 3d, gdzie widz wchodzi we wnętrza obrazów autora, czuje lęk i zastanawia się jak naprawdę wygląda życie po śmierci.
Miejscowość: Sanok
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
 
Schowaj mapę

Bieszczady

Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich. W Polsce jednak mianem tym zwykło się określać tylko część tych gór leżącą w granicach naszego kraju, a będącą de facto jedynie fragmentem Bieszczadów Zachodnich (położonych na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy).

Polskie Bieszczady rozciągają się od Przełęczy Użockiej (853 m.n.p.m.) na wschodzie po Przełęcz Łupkowską (640 m.n.p.m.) na zachodzie. Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica (1346 m.n.p.m.), znajdująca się w najpopularniejszym wśród turystów Paśmie Połonin. To właśnie niezwykle widokowe odsłonięte szczyty gór pokryte połoninami stanowią największą atrakcję tych gór i magnes przyciągający turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są z pewnością Połonina Wetlińska i Caryńska, a zaraz za nimi Wielka i Mała Rawka oraz gniazdo Tarnicy. Mniej uczęszczane Pasmo Graniczne z pięknym Jasłem oraz Pasmo Chryszczatej z rezerwatem Zwięzło (gdzie w wyniku osuwiska powstały Jeziorka Duszatyńskie) to atrakcja dla bardziej wytrawnych turystów.

Nic jednak nie przebije uroków bieszczadzkiej Doliny Sanu, która w górnym biegu tworzy osławiony Worek (niegdyś miejsce całkowicie niedostępne dla zwykłych śmiertelników zajęte przez tajny rządowy ośrodek). Bieszczady to także pozostałości dawnych wsi bojkowskich – w Tworylnem, Łopiance i Wołosatym oraz przepiękne cerkwie – w Równi, Żłobku, Smolniku i Komańczy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Oczywiście Zdzisława Beksińskiego przepraszam za pomyłkę

Autor: Kamil Maszewski   Dodano: 2016-08-03  18:25:53
zobacz wszystkie komentarze w serwisie