Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Widok z przełęczy pod Tarnicą

Galeria: Bieszczady Włącz pokaz slajdów

 
Widok z przełęczy pod Tarnicą

Tytuł zdjęcia: Widok z przełęczy pod Tarnicą


Autor: Tomasz Kosakowski
Data dodania: 2009-03-19
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4428 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Kraina: Bieszczady
Województwo: podkarpackie
Tagi: góry  
Schowaj mapę

Bieszczady

Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich. W Polsce jednak mianem tym zwykło się określać tylko część tych gór leżącą w granicach naszego kraju, a będącą de facto jedynie fragmentem Bieszczadów Zachodnich (położonych na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy).

Polskie Bieszczady rozciągają się od Przełęczy Użockiej (853 m.n.p.m.) na wschodzie po Przełęcz Łupkowską (640 m.n.p.m.) na zachodzie. Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica (1346 m.n.p.m.), znajdująca się w najpopularniejszym wśród turystów Paśmie Połonin. To właśnie niezwykle widokowe odsłonięte szczyty gór pokryte połoninami stanowią największą atrakcję tych gór i magnes przyciągający turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są z pewnością Połonina Wetlińska i Caryńska, a zaraz za nimi Wielka i Mała Rawka oraz gniazdo Tarnicy. Mniej uczęszczane Pasmo Graniczne z pięknym Jasłem oraz Pasmo Chryszczatej z rezerwatem Zwięzło (gdzie w wyniku osuwiska powstały Jeziorka Duszatyńskie) to atrakcja dla bardziej wytrawnych turystów.

Nic jednak nie przebije uroków bieszczadzkiej Doliny Sanu, która w górnym biegu tworzy osławiony Worek (niegdyś miejsce całkowicie niedostępne dla zwykłych śmiertelników zajęte przez tajny rządowy ośrodek). Bieszczady to także pozostałości dawnych wsi bojkowskich – w Tworylnem, Łopiance i Wołosatym oraz przepiękne cerkwie – w Równi, Żłobku, Smolniku i Komańczy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
dla mnie bomba:0)bardzo chłodna tonacja, dreszcze chodzą po plecach...jeszcze w tym roku nie był o nas takiej zimy. w sumie prawie w ogóle jej nie było...

Autor: Joanna Mamczur (Obiektyw subiektywny)   Dodano: 2012-01-05  18:49:37
Dziękuję za komentarze tej fotki. Dla mnie ta zimowa wyprawa w najpiękniejsze polskie góry była nowym odkryciem (dotychczas przemierzałem je latem) i przywołuje w pamięci raczej gorące uczucia :-). Polecam wszystkim zimowe wyprawy w Bieszczady - trasy są bardzo dobrze oznaczone, szlaki przetarte i niezbyt trudne.

Autor: Tomasz Kosakowski   Dodano: 2010-07-01  20:03:02
Bardzo chłodne - super

Autor: Ewelina B.   Dodano: 2010-06-28  23:27:05
Bardzo mroczne, aż dreszcz przechodzi...

Autor: Ewelina Ch-M   Dodano: 2009-05-12  21:55:02
zobacz wszystkie komentarze w serwisie