Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Źródła Sanu

Galeria: Bieszczady Włącz pokaz slajdów

 
Źródła Sanu

Tytuł zdjęcia: Źródła Sanu


Autor: Paweł Sitek
Data dodania: 2011-12-11
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2014 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: "Druty na granicy dzielą nacje dwie" ... kiedyś pójdę dalej.
Kraina: Bieszczady
 

Bieszczady

Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich. W Polsce jednak mianem tym zwykło się określać tylko część tych gór leżącą w granicach naszego kraju, a będącą de facto jedynie fragmentem Bieszczadów Zachodnich (położonych na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy).

Polskie Bieszczady rozciągają się od Przełęczy Użockiej (853 m.n.p.m.) na wschodzie po Przełęcz Łupkowską (640 m.n.p.m.) na zachodzie. Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Tarnica (1346 m.n.p.m.), znajdująca się w najpopularniejszym wśród turystów Paśmie Połonin. To właśnie niezwykle widokowe odsłonięte szczyty gór pokryte połoninami stanowią największą atrakcję tych gór i magnes przyciągający turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są z pewnością Połonina Wetlińska i Caryńska, a zaraz za nimi Wielka i Mała Rawka oraz gniazdo Tarnicy. Mniej uczęszczane Pasmo Graniczne z pięknym Jasłem oraz Pasmo Chryszczatej z rezerwatem Zwięzło (gdzie w wyniku osuwiska powstały Jeziorka Duszatyńskie) to atrakcja dla bardziej wytrawnych turystów.

Nic jednak nie przebije uroków bieszczadzkiej Doliny Sanu, która w górnym biegu tworzy osławiony Worek (niegdyś miejsce całkowicie niedostępne dla zwykłych śmiertelników zajęte przez tajny rządowy ośrodek). Bieszczady to także pozostałości dawnych wsi bojkowskich – w Tworylnem, Łopiance i Wołosatym oraz przepiękne cerkwie – w Równi, Żłobku, Smolniku i Komańczy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
No przeca napisane - Źródła Sanu... Sie idzie i jest... można se zejść ścieżką na strone ukrainską prosto w ręce pograniczników. I darmowa wycieczka do Lwowa i procedury :))))

Autor: Paweł Sitek   Dodano: 2011-12-11  18:06:54
w którym miejscu zostało zrobione to zdjęcie? granica wygląda na mało strzeżoną, nie ma nawet pasa zaoranej ziemi, rzeczywiście ciekawe!

Autor: Joanna Mamczur (Obiektyw subiektywny)   Dodano: 2011-12-11  13:32:14
granica. ciekawe..

Autor: Waldemar Jan   Dodano: 2011-12-11  11:52:31
zobacz wszystkie komentarze w serwisie