Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Milicz.Kościól Laski z 1709-1714r

Galeria: Milicz Włącz pokaz slajdów

 
Milicz.Kościól Laski z 1709-1714r

Tytuł zdjęcia: Milicz.Kościól Laski z 1709-1714r


Autor: Brygida Kicińska
Data dodania: 2010-04-14
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 5.00  Ocen: 1  Odsłon: 3872 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jeden z sześciu kościolów Laski.Orientowany o konstrukcji ryglowej.Wieża o wysokości 49m.
Miejscowość: Milicz
Kraina: Dolina Baryczy
Województwo: dolnośląskie
Schowaj mapę

Milicz

Milicz równa się przyroda. Prawie cała powierzchnia gminy należy do Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy. Tereny te są ostoją zwierząt leśnych i wielu, wielu gatunków ptaków, m.in. bociana czarnego i drapieżnego bielika, są ponadto skupiskiem największej ilości stawów rybnych w tej części Europy. O lasach nie wspominając.

W samym Miliczu może nie ma wielu niezwykłych zabytków, w jego bliższych lub dalszych okolicach przebiega za to sporo ciekawych szlaków turystycznych (niektóre łatwo można pokonać rowerem). Wśród nich mamy szlak zamkowy łączący ciekawe, zabytkowe miejsca doliny Baryczy - rozpoczyna się w Żmigrodzie, a kończy w Miliczu-Karłowie, szlak "Barokowych fundacji Hatzfeldów" - wiedzie od Obornik Śląskich, przez Bagno i Piotrowice, czy szlak "Archeologiczny", będący fragmentem długodystansowego szlaku archeologicznego prowadzącego przez najciekawsze obiekty archeologiczne północno - wschodniej części Dolnego Śląska do Urazu przez Lubiąż, Żmigród, Milicz do Grabowna Wielkiego.

Kilka śladów przeszłości można jednak w Miliczu odnaleźć. Zobaczymy tu XVIII-wieczny klasycystyczny pałac nawiązujący w swej architekturze do Sanssouci i Neues Palais w Poczdamie, ruiny XIV-wiecznego zamku jak również (pochodzący także z XVIII w.), jeden z sześciu śląskich kościołów Łaski - kościół pw. św. Andrzeja Boboli. W całości przetrwała także brama wjazdowa z 1815 r. Na spacer można zaś udać się do zabytkowego parku pałacowego. Został on założony jako park romantyczny na przełomie XVIII i XIX wieku i jest pierwszym parkiem w stylu angielskim na Śląsku.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Milicz.Kościól Laski z 1709-1714r
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Bardzo ładny kadr,"wielki"kościół i piękna budowla.

Autor: Irwina   Dodano: 2014-12-19  15:59:43
zobacz wszystkie komentarze w serwisie