Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Jezioro Stręszek o świcie

Galeria: Zbiczno Włącz pokaz slajdów

 
Jezioro Stręszek o świcie

Tytuł zdjęcia: Jezioro Stręszek o świcie


Autor: Piotr Maciejewski
Data dodania: 2010-08-28
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2364 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Jezioro Stręszek to niewielkie zarastające oczko wodne położone w rezerwacie o tej samej nazwie, na południe od jeziora Partęczyny Wielkie. Ochroną objęte jest tu, przede wszystkim torfowisko przejściowe, porośnięte w głównej mierze przez sosny z niewielką domieszką brzozy omszałej, świerku i wierzby. Na torfowisku panuje dość niesamowita atmosfera martwoty, potęgowana przez sterczące nieruchomo, umierające sosny, których liczba rośnie w miarę zbliżania się do jeziora.
Miejscowość: Zbiczno
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Schowaj mapę

Zbiczno

Zbiczno to jedna z najpopularniejszych miejscowości Pojezierze Brodnickiego. Uchodzi za stolicę agroturystycznego "zagłębia", które rozciąga się na tym obszarze.

W samej wsi zachowało się niewiele ciekawych zabytków. Do najciekawszych należą nieco zapomniane cmentarze kryjące się na obrzeżach miejscowości: ewangelicki przy szosie do Cichego i choleryczny. Nad rzeczką Cichówką warto zobaczyć poniemiecki bunkier.

Koniecznie trzeba też odwiedzić pracownię Ryszarda Wojtkiewicza (nr 184) zastawioną groteskowymi czarownicami, diabelskimi grajkami i wojami. W pobliżu Zbiczna, nad jeziorem Popek, znajduje się Ośrodek Edukacji Historycznej "Gród Foluszek".

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Jezioro Stręszek o świcie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych