Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Warszawska Starówka w Nowy Rok

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Warszawska Starówka w Nowy Rok

Tytuł zdjęcia: Warszawska Starówka w Nowy Rok


Autor: Tomasz Dejtrowski
Data dodania: 2010-01-01
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4399 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Warszawska Starówka to przez lata jeden z najbardziej niedocenianych zakątków Warszawy. Co prawda wpisana została w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO to jednak wciąż musiała stawić czoła sformułowaniu "atrapa", którym często była obdarzana. Z uwagi na fakt, że niemal w całości została odbudowana po wojennych zniszczeniach, inaczej niż to miało miejsce w przypadku starówek w Krakowie, Zamościu, czy choćby Poznaniu. Dzisiaj jednak nawet najwięksi przeciwnicy tej gigantycznej rekonstrukcji muszą przyznać, że dzięki ówczesnemu wysiłkowi powstał zabytek unikatowy o niepowtarzalnej atmosferze i kolorycie.
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: noc starówki zaułki  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Warszawska Starówka w Nowy Rok
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych