Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Świątynia Diany w Łazienkach Królewskich

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Świątynia Diany w Łazienkach Królewskich

Tytuł zdjęcia: Świątynia Diany w Łazienkach Królewskich


Autor: Istra&Maks
Data dodania: 2010-01-15
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3580 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Nad sadzawką u stóp Belwederu stoi Świątynia Diany - wzniesiony w 1822 roku według projektu Jakuba Kubickiego klasycystyczny pawilon ogrodowy. W okresie romantyzmu często stawiano w parkach budowle wzorowane na starożytnych świątyniach. Jakub Kubicki, uczeń Dominika Merliniego i architekt króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, działał w tym okresie na zlecenie cara, którego własnością od 1817 roku były pałac i park w warszawskich Łazienkach.
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: klasycyzm parki  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Świątynia Diany w Łazienkach Królewskich
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych