Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Na Pradze. Podwórko przy ulicy Brzeskiej

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Na Pradze. Podwórko przy ulicy Brzeskiej

Tytuł zdjęcia: Na Pradze. Podwórko przy ulicy Brzeskiej


Autor: Agnieszka Dąbrowska
Data dodania: 2010-02-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 2  Odsłon: 3043 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis:

Przez jednych kochana, przez innych omijana szerokim łukiem, jeszcze dla innych przygnębiająca. Warszawska Paraga  - jak mówią niektórzy jedyny "prawdziwy" zakątek Warszawy. Pełna kontrastów, kolorów  i szarości. I swoistego folkloru, który spotkać możemy na każdym kroku. No i te słynne bramy, podwórka i kapliczki. O ile mamy dość odwagi i wyczucia to świetne miejsce nie tylko do fotografowania.

Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: ludzie okna  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Na Pradze. Podwórko przy ulicy Brzeskiej
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych