Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Warszawa. Stare Miasto - widok od strony Wisły

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Warszawa. Stare Miasto - widok od strony Wisły

Tytuł zdjęcia: Warszawa. Stare Miasto - widok od strony Wisły


Autor: ElaJ
Data dodania: 2010-03-25
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 2  Odsłon: 4741 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: starówki  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Warszawa. Stare Miasto - widok od strony Wisły
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Z przyjemnością przeglądam Pani zdjęcia z warszawskiej Starówki. Uwielbiam ten widok na Stare Miasto od strony Wisły,który Pani dzisiaj pokazała na kilku zdjęciach.Dawno nie byłam w Stolicy,więc tym bardziej się cieszę z takiej wirtualnej wycieczki:) Dziękuję za odwiedziny w mojej galerii i serdecznie pozdrawiam:)))

Autor: Halina   Dodano: 2010-03-25  19:27:12
zobacz wszystkie komentarze w serwisie