Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Kolejka do Pałacu Prezydenckiego. Czas żałoby narodowej

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Kolejka do Pałacu Prezydenckiego. Czas żałoby narodowej

Tytuł zdjęcia: Kolejka do Pałacu Prezydenckiego. Czas żałoby narodowej


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-04-17
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2956 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: wydarzenia  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Kolejka do Pałacu Prezydenckiego. Czas żałoby narodowej
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Nigdy o tym w ten sposób nie myślałem. Tym bardziej robiąc to zdjęcie. Ale faktycznie masz rację, że należałoby to tak właśnie traktować.

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2010-04-17  20:17:29
Ja rozumiem. Bezprecedensowa tragedia, żałoba narodowa,chęć bycia z pogrążonymi w żalu rodakami a jednocześnie zamanifestowanie swojej obecności na patriotycznej demonstracji. Wszystko na raz! Super! Tylko po co bezcześcić symbol narodowy? Być może lekcje patriotyzmu w szkołach to nie taki głupi pomysł. Albo może nauczyciele WOSu, albo historii, czy chociażby wychowawcy młodzieży z III L.O. w Zamościu (i nie tylko tej młodzieży!!!) powinni wyjaśnić, że po fladze się NIE BAZGRZE! Po świętokrzyskim jeżdżą samochody z czarnymi wstążkami na antenach, lusterkach... Niektóre z nich mają również przyczepione flagi. Natomiast na wielu innych powiewa... bandera, czyli polska flaga państwowa z godłem oznaczająca przynależność państwową cywilnych i handlowych jednostek pływających na wodach morskich. Ponadto na sali konferencyjnej jednego z urzędów w pewnym świętokrzyskim mieście powiatowym dumnie wisiała niegdyś (nie znam stanu obecnego) bandera właśnie. Zapytałem urzędniczki dlaczego bandera, a nie flaga. Oczywiście nigdy nie zwróciła na taki szczegół uwagi ale wytłumaczyła, że "innej nie było, a ta też coś oznacza". No tak... Też coś oznacza. Jak dla mnie ignorancję.

Autor: Maciej Jelonek   Dodano: 2010-04-17  06:36:32
zobacz wszystkie komentarze w serwisie