Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Warszawa. Plac Zamkowy.

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Warszawa. Plac Zamkowy.

Tytuł zdjęcia: Warszawa. Plac Zamkowy.


Autor: ElaJ
Data dodania: 2010-04-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.40  Ocen: 5  Odsłon: 7006 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: starówki  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Warszawa. Plac Zamkowy.
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Pieknie! Mam ochotę tam być np.wieczorem jak wszystko oświetlone, zima,choinka gdzieś to widziałem.Pani zdjęcie piękne i gorące Pozdrawiam :)))

Autor: Marek Ryś   Dodano: 2010-12-21  14:50:59
Zdjęcie zostało zrobione z dzwonnicy kościoła Św. Anny. Na szczycie wieży jest taras widokowy. Żeby tam wejść trzeba było pokonać 150 kamiennych schodków, ale jak widać było warto. Miło mi bardzo, że zdjęcie się podoba. Pozdrawiam.:)))

Autor: ElaJ   Dodano: 2010-04-26  20:27:14
Wspaniały widok na Plac Zamkowy w Stolicy:) Piękne ujęcie! Jestem tu kolejny raz i nie mogę się napatrzeć:)) Dziękuje za to śliczne zdjęcie! Pozdrawiam :)))

Autor: Halina   Dodano: 2010-04-26  19:26:42
zobacz wszystkie komentarze w serwisie