Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» XIV Mazowiecki Przegląd Orkiestr Dętych

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
XIV Mazowiecki Przegląd Orkiestr Dętych

Tytuł zdjęcia: XIV Mazowiecki Przegląd Orkiestr Dętych


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-06-14
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.25  Ocen: 4  Odsłon: 3666 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Odbywający się co roku w Ursusie Mazowiecki Przegląd Orkiestr Dętych to impreza wydawałoby się niszowa. Odkąd jednak trzy lata temu miałem okazję wziąć w niej udział staram się nie odpuszczać ani jednej edycji. Koloryt tego wydarzenia, zaangażowanie biorących w nim udział drużyn są niepowtarzalne. I tylko żal, że to margines życia małych miasteczek. A przecież niektóre występujące tu orkiestry mają ponad stuletni rodowód…
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: imprezy  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: XIV Mazowiecki Przegląd Orkiestr Dętych
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Piękny portret!

Autor: Beata Biernat   Dodano: 2010-06-14  22:46:30
dla mnie najpiękniejsze i najbardziej wzruszające zdjęcie z cyklu... Byłam, widziałam, bawiłam się świetnie z dzieciakami... cieszę się, że jest u nas taka fajna imprezka...za rogiem w najbliższym parku:-)

Autor: Joanna Narożniak   Dodano: 2010-06-14  09:22:08
zobacz wszystkie komentarze w serwisie