Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Ogrody Frascati

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Ogrody Frascati

Tytuł zdjęcia: Ogrody Frascati


Autor: Krystyna
Data dodania: 2010-06-21
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 1  Odsłon: 3864 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Górna część parku im. Edwarda Rydza-Śmigłego ; Obco brzmiąca nazwa miejsca zainspirowana była nazwą obfitującego w zieleń włoskiego miasteczka  będącego pozostałością obszaru rezydencji, którego historia sięga 1779 roku. W latach 50 Frascati włączono do tworzonego tu Parku Kultury i Wypoczynku, ciągnącego się aż do Wisły.
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: parki  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Ogrody Frascati
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Fajna ramka.

Autor: JureK   Dodano: 2010-06-22  23:11:02
zobacz wszystkie komentarze w serwisie