Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» pomnik Chwała saperom

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
pomnik Chwała saperom

Tytuł zdjęcia: pomnik Chwała saperom


Autor: Krystyna
Data dodania: 2010-06-22
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4070 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: pomnik Chwała saperom
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Znany powszechnie pomnik, ale nie zdawałem sobie sprawy, że jest aż tak duży. Zdjęcia ze sztafażem pozwalają właśnie na ocenę wielkości poszczególnych fragmentów kadru. Dzięki za tą fot.

Autor: piotr55   Dodano: 2010-06-24  08:21:39
zobacz wszystkie komentarze w serwisie