Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Warszawa.Ogrody BUW.

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Warszawa.Ogrody BUW.

Tytuł zdjęcia: Warszawa.Ogrody BUW.


Autor: Magdalena Jachura
Data dodania: 2010-06-27
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 7918 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Otwarte 12 czerwca 2002 r. ogrody BUW rozciągają się na powierzchni ponad 1 ha, a roślinność zajmuje w nich ponad 5000 m2, przy czym ogród górny jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Rośliny posadzono na 30-centymetrowej warstwie ziemi przykrywającej dach, cały ogród podzielono zaś na kilka części. Różnią się kolorem (części: złota, srebrna, karminowo-różowa i zielona), formą i nastrojem. Wszystkie połączone są ścieżkami, mostkami i pergolami, które tworzą na dachu budynku pełen przytulnych zakamarków, fantastyczny labirynt. Dolna część ogrodu nie ustępuje urodą górnej. Zadbano o to, by rozległa przestrzeń nie była monotonna. Poszczególne części są połączone strumieniem (także z przerzuconymi przezeń kładkami), w ogrodzie znajduje się sztuczny kamień z kaskadą i zarybiony staw, nad którym zamieszkały kaczki. Dolny ogród zdobią także granitowe rzeźby Ryszarda Stryjeckiego - cykl "Szkic sytuacyjny" nawiązuje do motywów kosmologicznych.
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
 
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Warszawa.Ogrody BUW.
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Bardzo ciekawe zdjęcia o walorach poznawczych. Osobiście jakoś dotychczas nic nie słyszałem o dachowych ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego a rzecz jest frapująca i gustownie urządzona/ co widać na załączonym obrazie/

Autor: piotr55   Dodano: 2010-06-28  11:36:45
zobacz wszystkie komentarze w serwisie