Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Świątynia Opatrzności

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Świątynia Opatrzności

Tytuł zdjęcia: Świątynia Opatrzności


Autor: Tomasz Dejtrowski
Data dodania: 2010-09-17
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 3719 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
 
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Świątynia Opatrzności
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Nie aż taka jak bazylika św. Piotra w Rzymie, ale też mi to przyszło do głowy i sprawdziłam wymiary(to bazylice licheńskiej za to niewiele brakuje). A kiedy jechałam ją obejrzeć, trochę się martwiłam, że będę długo szukać, bo GPS jeszcze nie widział jej adresu... ale okazało się że to nie problem, bo widać ją z baaardzo daleka :)

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2010-09-18  12:20:53
Przesadzona to i tak delikatne okreslenie ;-) Wiedzialem, ze ta budowla ma byc duza, widzialem ja czasem z samochodu z daleka, ale jak wyjechalem rowerem na aleje Rzeczpospolitej i spojrzałem przed siebie, to mnie aż zatkało. Ogrom poteguje jeszcze otoczenie niskich bloczków mieszkalnych, które gęsto wyrastają w bezpośrednim sąsiedztwie. Moze nasza świątynia ma być większa od tej: http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/1529347,5,1,25439,P1070685.html

Autor: Tomasz Dejtrowski   Dodano: 2010-09-18  11:06:10
W słońcu wygląda odrobinę mniej ponuro... jednak nadal skala budowli jest moim zdaniem mocno przesadzona.

Autor: Joanna Siegel   Dodano: 2010-09-18  09:06:10
zobacz wszystkie komentarze w serwisie