Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Wisła w Warszawie

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Wisła w Warszawie

Tytuł zdjęcia: Wisła w Warszawie


Autor: Tomasz Dejtrowski
Data dodania: 2009-04-18
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2906 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Warszawa nie musi odstraszać. Wbrew pozorom także tutaj można znaleźć wiele ciekawych, urokliwych i malowniczych miejsc. Doskonale widać to na zdjęciu zrobionym niemal w samym centrum miasta z Mostu Świętokrzyskiego. Obok zatłoczonych ulic, zgiełku galerii handlowych i szarych blokowisk toczy się zupełnie inne życie. I tylko szkoda, że Warszawa tak uparcie odwraca się od Wisły, którą traktuje trochę jak intruza zamiast oswoić...
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: rzeki wędkarstwo  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Wisła w Warszawie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych