Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Impresje warszawskie

Galeria: Warszawa Włącz pokaz slajdów

 
Impresje warszawskie

Tytuł zdjęcia: Impresje warszawskie


Autor: Tomasz Dejtrowski
Data dodania: 2009-04-26
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.27  Ocen: 11  Odsłon: 4102 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Z pewnego oddalenia, od strony Wisły "nawet" Warszawa staje się piękna. Każdy, kto dłużej tutaj pomieszka odkrywa swoją Warszawę - zaczarowaną Pragę, nieco wyniosły Wilanów, najdłużej tętniącą życiem Starówkę, zielone Łazienki i mnóstwo innych mniej znanych zakamarków. I tylko Wisła jest trochę zaniedbana, bo miasto odwróciło się do niej plecami.
Miejscowość: Warszawa
Kraina: Warszawa i okolice
Województwo: mazowieckie
Tagi: rzeki  
Schowaj mapę

Warszawa

Warszawa (miasto stołeczne Warszawa) - stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Mazowszu nad Wisłą.

Warszawa jest ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym na skalę europejską. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu, Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

Warszawa jest jedynym miastem w obecnych granicach Polski odznaczonym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari (a drugim w historii Polski miastem, po Lwowie).

Warszawa jest największym polskim miastem pod względem liczby ludności (1 716 855 zameldowanych mieszkańców w czerwcu 2010 r.) i powierzchni (517,24 km˛ łącznie z Wisłą). W skali kraju rzeczywistą liczbę mieszkańców Warszawy i okolic można porównywać jedynie do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą mającą status miasta na prawach powiatu.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Impresje warszawskie
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Świetne

Autor: Anna Benicewicz-Miazga   Dodano: 2013-06-24  11:27:12
zobacz wszystkie komentarze w serwisie