Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Widok na Świnicę z Kasprowego Wierchu

Galeria: Tatry Włącz pokaz slajdów

 
Widok na Świnicę z Kasprowego Wierchu

Tytuł zdjęcia: Widok na Świnicę z Kasprowego Wierchu


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-12-16
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4606 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Grudzień to jeden z najmniej popularnych miesięcy. Turystyczne życie w Polsce zamiera. Wszyscy z wytęsknieniem wyczekują świąt i pierwszego w roku dłuuuugiego weekendu. Nawet do wjazdu na Kasprowy Wierch nie ma chętnych i trzeba czekać prawie 30 minut zanim zbierze się kilka osób - fanatyków grudniowych podróży. Wcale nie szarych, i wcale nie ponurych.
Kraina: Tatry
Województwo: małopolskie
Schowaj mapę

Tatry

Tatry to najwyższe i krajobrazowo najpiękniejsze góry łańcucha karpackiego. Otoczone są z czterech stron wielkimi kotlinami: od pn. Podhalem, czyli doliną Dunajca, od pn. zach. Orawą, czyli dol. Orawy, od pd. Liptowem, czyli dol. Wagu, a od pd. wsch. Spiszem, czyli doliną Popradu.

Ze względu na różnice w charakterze krajobrazu, budowę geologiczną i rodzaj tworzących je skał, dzieli się Tatry na trzy części: Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie i Tatry Bielskie.

W Polsce leży tylko ok. 20 proc. Tatr, w tym m.in. wierzchołek Rysów, który jest najwyższym szczyt naszego kraju.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Jeszcze by się przydał widok ze Świnicy do Doliny Wierchcichej :-)

Autor: Aleksandra Białas   Dodano: 2009-12-17  23:58:55
Wieje lodowaty wschodni "orawiak" i roztrzaskuje chmury o grań. Nawet myśli w nim zamarzają....W Goryczkową napływa cień a na trawersach można spotkać lisa, który zakopuje w śniegu właśnie podkradzione gdzieś pod karczmą lub dyżurką ratowniczą jedzenie. Siatki nad Cichą oblepia szron. Schodki do PIMu wybłyszczają się od mrozu a na śladach narciarskich tężeją wypracowane rysy i kanty. Jest twardo, niebezpiecznie twardo. Raszpla do krawędzi jest najbardziej pożądanym narzędziem. Łzy na tym wietrze są bez szans. Uśmiech także może pozostać na gębie za długo, jak go mróz zetnie. Wszystko błękitnieje...

Autor: Anna Miszalska-Gąsienica   Dodano: 2009-12-17  14:28:45
zobacz wszystkie komentarze w serwisie