Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Grań Tatr Zachodnich - widok z Kasprowego

Galeria: Tatry Włącz pokaz slajdów

 
Grań Tatr Zachodnich - widok z Kasprowego

Tytuł zdjęcia: Grań Tatr Zachodnich - widok z Kasprowego


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-02-21
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 6  Odsłon: 4072 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: W lato Grań Tatr Zachodnich nie przedstawia żadnych trudności. W zimie staje się prawdziwym wyzwaniem dla początkujących wspinaczy, którzy chcą spróbować swoich sił w ciężkich warunkach atmosferycznych. Abstrahując od walorów czysto technicznych, które nie są imponujące, Grań Tatr Zachodnich to jedna z najpiękniejszych dróg w polskich górach. Nieprawdopodobnie widokowa, z licznymi wybitnymi szczytami, po prostu urzekająca. Kwintesencja wspinaczki graniowej.
Kraina: Tatry
Województwo: małopolskie
Tagi: góry  
Schowaj mapę

Tatry

Tatry to najwyższe i krajobrazowo najpiękniejsze góry łańcucha karpackiego. Otoczone są z czterech stron wielkimi kotlinami: od pn. Podhalem, czyli doliną Dunajca, od pn. zach. Orawą, czyli dol. Orawy, od pd. Liptowem, czyli dol. Wagu, a od pd. wsch. Spiszem, czyli doliną Popradu.

Ze względu na różnice w charakterze krajobrazu, budowę geologiczną i rodzaj tworzących je skał, dzieli się Tatry na trzy części: Tatry Zachodnie, Tatry Wysokie i Tatry Bielskie.

W Polsce leży tylko ok. 20 proc. Tatr, w tym m.in. wierzchołek Rysów, który jest najwyższym szczyt naszego kraju.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Łukasz (możemy bez "panowania"?)... dzięki za miłe słowa. Wypada mi tylko żałować, że po zrobieniu tegoż zdjęcia, nie mogłem się na ową grań zapuścić. A chciało mi się, oj chciało... choć śnieg ranił policzki, wiatr przenikał do szpiku kości, a palce zamarzały na spuście migawki :-).

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2010-03-07  23:02:12
Panie Szymonie, piękne zdjęcie, szczerze przyznam że jedno z lepszych jakie do tej pory widziałem na tym portalu, piękne swiatło i super kontrast:) jestem pod wrażeniem... Gratuluje!!!

Autor: Łukasz Krakowiak   Dodano: 2010-03-01  09:43:36
Imaginuj sobie, że to żadne archiwa, ale zdjęcie na wskroś aktualne. W dodatku robione z naręczem dzieci pod bokeim :-). Dzięki za miłe słowa. A co do zapchajdziury to zawsze służę pomocą... nazbierało się tego trochę.

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2010-03-01  01:42:13
Szymonie, jak zwykle doskonały kadr i niebanalne światło! Klasa Prawdziwego Mistrza Krajobrazowca. Ja nie wiem ile Ty ma masz jeszcze tych fotek w swojej kolekcji, ale jak zwykle w miesiącach posuchy twórczej jesteś wspaniałą zapachajdziurą... :)))))

Autor: Łukasz Frankowski   Dodano: 2010-02-21  02:18:11
zobacz wszystkie komentarze w serwisie