Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Antonin - Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów

Galeria: Antonin Włącz pokaz slajdów

 
Antonin - Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów

Tytuł zdjęcia: Antonin - Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2010-05-26
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2032 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zbudowany w latach 1822 - 1824 przez Karla Fryderyka Schinkla dla księcia Antoniego Radziwiłła. Jest to budowla w konstrukcji drewnianej, oszalowana i usadowiona na podmurówce. Pałac zbudowano na planie krzyża greckiego, co jest rzadkością wśród tego typu rezydencji. Całe wnętrze korpusu głównego zajmuje sporych rozmiarów, trójkondygnacyjna sala o ozdobnym stropie wspartym na grubej kolumnie - kominie i jest doskonałym miejscem na koncerty muzyki poważnej, które odbywają się właśnie tu w Antoninie. Jedno ze skrzydeł mieści klatkę schodową wiodącą na wewnętrzne balkony, prowadzące do pokoi mieszkalnych w pozostałych trzech skrzydłach. Częstym gościem Antoniego Radziwiłła był Fryderyk Chopin. Na elewacji pałacu znajduje się tablica upamiętniająca te wizyty, a przy wejściu na teren pałacowy umiejscowiony jest pomnik kompozytora.
Miejscowość: Antonin
Kraina: Wielkopolska
Województwo: wielkopolskie
Tagi: pałace parki  
Schowaj mapę

Antonin

Antonin to mała miejscowość pięknie położona wśród lasów między Ostrzeszowem a Ostrowem Wielkopolskim. Do Antonina chętnie przybywają miłośnicy muzyki, kultury, przyrody oraz spokoju. Jest znanym w regionie ośrodkiem wypoczynkowym z kąpieliskiem i domkami kempingowymi. Znajduje się tu także rezerwat przyrody Wydymacz.

Antonin znany był kiedyś jako Szperek. Od XIX wieku na cześć Antoniego Radziwiłła, namiestnika Wielkiego Księstwa Poznańskiego nazwa Szperek została zamieniona na Antonin.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Antonin - Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych