Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Na żółtym szlaku. Karkonosze

Galeria: Karkonosze Włącz pokaz slajdów

 
Na żółtym szlaku. Karkonosze

Tytuł zdjęcia: Na żółtym szlaku. Karkonosze


Autor: Narcyz Przybylski
Data dodania: 2010-02-07
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.40  Ocen: 5  Odsłon: 2360 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Karkonosze to najwyższe pasmo górskie w Sudetach i jedno z najbardziej popularnych w Polsce. W lato tutejsze szlaki pękają w szwach od nadmiaru turystów. Zupełnie inaczej jest po sezonie, a już naprawdę wyjątkowo zimą. Wówczas te dość łatwe góry pokazują lwi pazur, a czasem są wręcz bardzo niebezpieczne. To czas plecakowej wyrypy, czas przygody. Zdjęcie zostało zrobione na żółtym szlaku prowadzącym ze schroniska Pod Łabskim Szczytem na grań Karkonoszy. W tle szczyt Szrenicy.
Kraina: Karkonosze
Województwo: dolnośląskie
Tagi: góry ludzie  
Schowaj mapę

Karkonosze

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów. Ich majestatyczne sylwetki widoczne są niemal z każdego zakątka Kotliny Jeleniogórskiej. To jedne z nielicznych gór w Polsce, które posiadają wyraźnie ukształtowane i zróżnicowane piętra roślinne.

Karkonosze - co warto zobaczyć

Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka, która jest także jednym z najczęściej odwiedzanych polskich szczytów i najlepiej rozpoznawalnych ze względu na bardzo charakterystyczną, stożkowatą sylwetkę.

Charakterystyczne dla Karkonoszy są występujące tu licznie skałki, z których najbardziej znane to: Pielgrzmy, Końskie Łby, Kukułcze Skały, Słonecznik oraz Kotki. Charakterystycznym elementem krajobrazu są także kotły polodowcowe m.in. Śnieżne Kotły, Kocioł Wielkiego Stawu, Kocioł Małego Stawu, Kocioł Łomniczki.

W Karkonoszach znajduje się także jedno z najpiękniejszych i najstarszych schronisk turystycznych w Polsce, położona nad Małym Stawem, Samotnia.

Karkonosze docenili twórcy filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, którego wiele scen plenerowych kręcono właśnie tutaj, głównie w Wąwozie Kamieńczyka.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Robi wrażenie, ta przestrzeń!

Autor: Dorota Domagała   Dodano: 2010-10-01  22:31:45
No i to bardzo :) Tylko te kochane skarby ;) Ja mówię sobie, że za 5 lat już będzie można pochodzić, a nie spacerować ;)

Autor: Dariusz Żuk   Dodano: 2010-02-08  08:34:47
Powiało przygodą. Tylko skarby w domu trzymają :-).

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2010-02-08  00:22:08
zobacz wszystkie komentarze w serwisie