Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Miasteczko Western City

Galeria: Karkonosze Włącz pokaz slajdów

 
Miasteczko Western City

Tytuł zdjęcia: Miasteczko Western City


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2008-12-13
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 1  Odsłon: 5182 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Miasteczko położone jest między Karpaczem a Ścięgnami. Przebywając tu można cofnąć się do czasów amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Na terenie 5 ha znajduje się 12 drewnianych budynków, w tym m.in.: "Chata Traperska", "Biuro Szeryfa" z więzieniem, "Sklep Kolonialny", "Bank", "Kuźnia", "Saloon". Można tu zrobić sobie zdjęcie z prawdziwym szeryfem, a przy odrobinie szczęścia być świadkiem widowiska "Napad na bank" lub "Najazd Indian".
Miejscowość: Karpacz
Kraina: Karkonosze
Województwo: dolnośląskie
 
Schowaj mapę

Karkonosze

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów. Ich majestatyczne sylwetki widoczne są niemal z każdego zakątka Kotliny Jeleniogórskiej. To jedne z nielicznych gór w Polsce, które posiadają wyraźnie ukształtowane i zróżnicowane piętra roślinne.

Karkonosze - co warto zobaczyć

Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka, która jest także jednym z najczęściej odwiedzanych polskich szczytów i najlepiej rozpoznawalnych ze względu na bardzo charakterystyczną, stożkowatą sylwetkę.

Charakterystyczne dla Karkonoszy są występujące tu licznie skałki, z których najbardziej znane to: Pielgrzmy, Końskie Łby, Kukułcze Skały, Słonecznik oraz Kotki. Charakterystycznym elementem krajobrazu są także kotły polodowcowe m.in. Śnieżne Kotły, Kocioł Wielkiego Stawu, Kocioł Małego Stawu, Kocioł Łomniczki.

W Karkonoszach znajduje się także jedno z najpiękniejszych i najstarszych schronisk turystycznych w Polsce, położona nad Małym Stawem, Samotnia.

Karkonosze docenili twórcy filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, którego wiele scen plenerowych kręcono właśnie tutaj, głównie w Wąwozie Kamieńczyka.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych