Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Galeria: KarkonoszeWłącz pokaz slajdów

Karkonoskie szlaki
Dom Śląski i Śnieżne Kotły
Śnieżka
Dom Śląski i Śnieżka
Poranek na Szrenicy
Wschód słońca w Górach Olbrzymich
Dziki wodospad
Schronisko Szrenica nocą
Zachód na Szrenicy
Kosodrzewina
Karkoboski wschód słońca
Schronisko Szrenica
Po żniwach
Zachód Słońca
Kościół Wang
Zbiornik Sosnówka
Wodospad Szklarki
Na Szrenicy
W Chmurach
W Śnieżnych Kotłach
Karkonosze - Artykuły / Felietony
8 najwyższych szczytów Korony Gór Polski

8 najwyższych szczytów Korony Gór Polski

Korona Gór Polski to zestawienie wszystkich najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich Polski. Poniżej prezentujemy 8 pierwszych pod względem wysokości.

 Karkonosze. Dolnośląskie Tatry

Karkonosze. Dolnośląskie Tatry

Niewiele jest w Polsce tak charakterystycznych gór, jak Karkonosze. Oprócz Tatr należą do najbardziej znanych i rozpoznawalnych pasm górskich w naszym kraju.

Artykuł dodano: 2024-04-20 | Autor: Szymon Narożniak
czytaj dalej
 
Artykuł dodano: 2024-04-20 | Autor: Szymon Narożniak
czytaj dalej
Karkonosze

Karkonosze

kraina

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów. Ich majestatyczne sylwetki widoczne są niemal z każdego zakątka Kotliny Jeleniogórskiej. To jedne z nielicznych gór w Polsce, które posiadają wyraźnie ukształtowane i zróżnicowane piętra roślinne.

Karkonosze - co warto zobaczyć

Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka, która jest także jednym z najczęściej odwiedzanych polskich szczytów i najlepiej rozpoznawalnych ze względu na bardzo charakterystyczną, stożkowatą sylwetkę.

Charakterystyczne dla Karkonoszy są występujące tu licznie skałki, z których najbardziej znane to: Pielgrzmy, Końskie Łby, Kukułcze Skały, Słonecznik oraz Kotki. Charakterystycznym elementem krajobrazu są także kotły polodowcowe m.in. Śnieżne Kotły, Kocioł Wielkiego Stawu, Kocioł Małego Stawu, Kocioł Łomniczki.

W Karkonoszach znajduje się także jedno z najpiękniejszych i najstarszych schronisk turystycznych w Polsce, położona nad Małym Stawem, Samotnia.

Karkonosze docenili twórcy filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, którego wiele scen plenerowych kręcono właśnie tutaj, głównie w Wąwozie Kamieńczyka.