Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Rzeka Łomniczka

Galeria: Karkonosze Włącz pokaz slajdów

 
Rzeka Łomniczka

Tytuł zdjęcia: Rzeka Łomniczka


Autor: Andrzej
Data dodania: 2011-08-26
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2966 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Łomniczka - potok górski w Sudetach Zachodnich, we wschodniej części Karkonoszy, prawy dopływ Łomnicy. Swój początek bierze na Równi pod Śnieżką ze Złotych Źródeł na wysokości 1420 m n.p.m. Potok tworzy efektowny, najdłuższy (300 m) ciąg kaskad w polskich Karkonoszach i spływa do Kotła Łomniczki pod Śnieżką. Łomniczka przepływa przez wschodnią część Karpacza, następnie w okolicy Miłkowa, na obszarze Kotliny Jeleniogórskiej wpływa do Łomnicy. W głębi szczyt Śnieżki.
Miejscowość: Karpacz
Kraina: Karkonosze
Województwo: dolnośląskie
Tagi: rzeki  
Schowaj mapę

Karkonosze

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów. Ich majestatyczne sylwetki widoczne są niemal z każdego zakątka Kotliny Jeleniogórskiej. To jedne z nielicznych gór w Polsce, które posiadają wyraźnie ukształtowane i zróżnicowane piętra roślinne.

Karkonosze - co warto zobaczyć

Najwyższym szczytem Karkonoszy jest Śnieżka, która jest także jednym z najczęściej odwiedzanych polskich szczytów i najlepiej rozpoznawalnych ze względu na bardzo charakterystyczną, stożkowatą sylwetkę.

Charakterystyczne dla Karkonoszy są występujące tu licznie skałki, z których najbardziej znane to: Pielgrzmy, Końskie Łby, Kukułcze Skały, Słonecznik oraz Kotki. Charakterystycznym elementem krajobrazu są także kotły polodowcowe m.in. Śnieżne Kotły, Kocioł Wielkiego Stawu, Kocioł Małego Stawu, Kocioł Łomniczki.

W Karkonoszach znajduje się także jedno z najpiękniejszych i najstarszych schronisk turystycznych w Polsce, położona nad Małym Stawem, Samotnia.

Karkonosze docenili twórcy filmu Opowieści z Narnii: Książę Kaspian, którego wiele scen plenerowych kręcono właśnie tutaj, głównie w Wąwozie Kamieńczyka.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Ładny orzeźwiający obrazek ze Śnieżką w tle:) Dziękuję za wyczerpujące opisy do zdjęć i pozdrawiam turystycznie:)

Autor: Halina   Dodano: 2011-08-26  21:55:33
zobacz wszystkie komentarze w serwisie