Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Golina - bagna w dolinie Warty w sylwestrowy poranek

Galeria: Golina Włącz pokaz slajdów

 
Golina -  bagna w dolinie Warty w sylwestrowy poranek

Tytuł zdjęcia: Golina - bagna w dolinie Warty w sylwestrowy poranek


Autor: Krzysztof Wydra
Data dodania: 2017-01-04
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 697 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zabawę w sylwester 2016/2017 postanowiłem poprzedzić spacerem na bagna w dolinie Warty. Tak więc o poranku wyruszyłem w trasę, zabierając ze sobą aparat córki wraz z dwoma obiektywami Sigma :) 18-35/1.8 oraz 70-200/2.8. Poranek był lekko mroźny i większość obiektów pokryta była szronem, co pasowało do ostatniego dnia roku, gdyż śniegu jeszcze nie było. Miasteczko szybko przeszedłem i szybko do lasu, a tu wspaniałe widoki i mnóstwo zwierzyny. Widziałem sarny, daniele, dziki i dużo ptactwa. Niestety nie spotkałem łosia, na którego bardzo liczyłem no i nie wszystkie zwierzaki dały się sfotografować ale to raczej normalne. Spacer długi, bo ponad 20 km marszu i wspaniałe obrazy, które na długo zostaną w mojej pamięci, chyba że Alzheimer mi zabierze kiedyś :)
Miejscowość: Golina
Kraina: Wielkopolska
Województwo: wielkopolskie
Schowaj mapę

Golina

Golina znana jest od XIV wieku. W 1330 roku szlachcic Jan z rąk króla Władysława Łokietka otrzymał przywilej lokacyjny dla miasta. Najstarsza wzmianka o tym prywatnym grodzie, siedzibie rodu Golińskich, pochodzi z 1338 roku. W 1362 roku król Kazimierz Wielki potwierdził przywilej lokacyjny.

Króla Kazimierza Wielkiego uważa się za ojca miasta, dlatego centralny plac Goliny nosi jego imię, a dla upamiętnienia lokacji ustawiono w 1989 roku pomnik monarchy.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Golina - bagna w dolinie Warty w sylwestrowy poranek
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych