Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Droga do Brodnicy. Okolice jeziora Niskie Brodno

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Droga do Brodnicy. Okolice jeziora Niskie Brodno

Tytuł zdjęcia: Droga do Brodnicy. Okolice jeziora Niskie Brodno


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-01-18
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 4935 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Z Lisa Młyna do Brodnicy wytyczono niebieski szlak turystyczny. Jest on poprowadzony zachodnim brzegiem jeziora Niskie Brodno. O wiele ciekawsza i bardziej urozmaicona jest jednak droga po drugiej stronie akwenu. Aby na nią trafić należy na zakręcie drogi z Lisa Młyna do Żmijewa odbić zdecydowanie w prawo.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych