Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Droga do Żmijewa. Pojezierze Brodnickie

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Droga do Żmijewa. Pojezierze Brodnickie

Tytuł zdjęcia: Droga do Żmijewa. Pojezierze Brodnickie


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2018-12-22
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 5.00  Ocen: 1  Odsłon: 1592 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Takie dni nie zdarzają się zbyt często, może dwa trzy razy w życiu. Ale wtedy, gdy nadchodzą wiemy, że to one. Budzimy się, wyglądamy przez okno i... w zasadzie to mieliśmy wracać do łóżka, ale... tym razem zrywamy się na równe nogi i całkiem już nieśpiący biegniemy na dwór, na pole. Bo krajobraz za oknem jest tak bajkowy, jak w żadnym filmie, który oglądaliśmy w dzieciństwie. Bo ta bajka właśnie się dzieje...
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
 
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
;-)))

Autor: Bogusław Nowak   Dodano: 2018-12-22  11:37:58
zobacz wszystkie komentarze w serwisie