Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Okolice Anielewa i Lisa Młynu. Pojezierze Brodnickie

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Okolice Anielewa i Lisa Młynu. Pojezierze Brodnickie

Tytuł zdjęcia: Okolice Anielewa i Lisa Młynu. Pojezierze Brodnickie


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2009-04-11
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 3739 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Anielewo to niewielka osada składająca się zaledwie z paru chat rozłożonych na polach pomiędzy Kruszynami Szlacheckimi, a Zbicznem. W pobliżu tej miejscowości, przy drodze odchodzącej do Lisa Młynu, znajduje się wierzchołek niezwykle widokowego wzniesienia (112 m n.p.m.), z którego można podziwiać okoliczne pola i m.in. gotycki kościółek w Żmijewie.
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: pola i łąki  
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych