Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Droga Lisa Młyn - Kruszyny Szlacheckie

Galeria: Pojezierze Brodnickie Włącz pokaz slajdów

 
Droga Lisa Młyn - Kruszyny Szlacheckie

Tytuł zdjęcia: Droga Lisa Młyn - Kruszyny Szlacheckie


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2010-10-21
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 1  Odsłon: 4363 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Zaraz za Lisa Młynem droga wznosi się ostro do góry dość głębokim, malowniczym jarem. Na jego końcu znajduje się rozwidlenie: w lewo możemy dojść, niebieskim szlakiem, do Brodnicy, w prawo do Anielewa, na wprost do Kruszyn. Przed nami pola, pola, pola...
Miejscowość: Lisa Młyn
Kraina: Pojezierze Brodnickie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: drogi  
Schowaj mapę

Pojezierze Brodnickie

Pojezierze Brodnickie znajduje się na prawym brzegu Drwęcy, na północ od Brodnicy. To jeden z najbardziej malowniczych nizinnych zakątków naszego kraju. Pomimo tego, że znajduje się dość blisko Warszawy (ok. 200 km) teren ten pełni funkcje turystyczne jedynie lokalnie. Chętnie odpoczywają tutaj mieszkańcy niedalekiego Torunia oraz Grudziądza, rzadziej Bydgoszczy.

Na Pojezierzu Brodnickim znajduje się blisko 100 akwenów wodnych o powierzchni przekraczającej 1 ha. Tutejsze jeziora charakteryzują się wydłużonym kształtem, rozwiniętą linią brzegową z szeregiem półwyspów, zatok i na ogół stromymi zboczami. Dodatkowym walorem jest czystość wody - z reguły I klasy.

Do najpiękniejszych jezior należy zaliczyć: Wysokie Brodno, Bachotek, Robotno, Zbiczno, Wielkie i Małe Partęczyny oraz jeziora Strażym, Głowińskie i Łąkorz.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych