Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Malowniczy kompleks stodół w Wywłoczce na Roztoczu

Galeria: Wywłoczka Włącz pokaz slajdów

 
Malowniczy kompleks stodół w Wywłoczce na Roztoczu

Tytuł zdjęcia: Malowniczy kompleks stodół w Wywłoczce na Roztoczu


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2014-03-17
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 4219 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Co ciekawe owa Wywłoczka sąsiaduje z... Wygwizdowem. A wszystko u stóp Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego - terenu, gdzie na jeden kilometr kwadratowy przypada aż 9 km wąwozów. Zdjęcie pochodzi z aparatu analogowego i zostało zrobione kilka lat temu.
Miejscowość: Wywłoczka
Kraina: Roztocze
Województwo: lubelskie
Schowaj mapę

Wywłoczka

Wywłoczka to mała miejscowość położona przy drodze ze Szczebrzeszyna do Zwierzyńca. Warto do niej zajechać nie tylko ze względu na nazwę. Zachowało się tu bardzo piękne stare obejście gospodarskie w całości kryte strzechą. Niestety z uwagi na szybko postępującą ruinę jest to zabytek, który już niedługo będzie cieszył oczy turystów. Ciekawostką jest fakt, że Wywłoczka graniczy z inną miejscowością o niezwykłej nazwie, a mianowicie z Wygwizdowem.
 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Malowniczy kompleks stodół w Wywłoczce na Roztoczu
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Polecam wszystkim stronę:http://www.zofiarydet.com/pl

Autor: Bogusław Pupiec   Dodano: 2014-03-18  19:33:09
Niestety mam tego świadomość. Specjalnie sięgnąłem do archiwów, aby przypomnieć miejsca, które już wówczas (kilka lat temu) odchodziły w niepamięć i popadały w ruinę. Zresztą co tu dużo mówić robiąc je taki był plan, aby ocalić choć w ten sposób coś, czego za kilka lat już nie będzie. Nie spodziewałem się tylko, że tak szybko to nastąpi. Tym bardziej zachęcam wszystkich Autorów serwisu... widzicie jakąś starą rozpadającą się chatkę? Koniecznie zróbcie jej zdjęcie. Prawdopodobnie tylko w ten sposób ocalimy nasze dziedzictwo kultury ludowej, wiejskiej architektury itp. itd.

Autor: Szymon Narożniak   Dodano: 2014-03-18  10:09:35
Nie wiem Szymonie czy zdjęcia nie są już archiwalne. Przejeżdżałem specjalnie kilka razy przez Wywłoczkę w poszukiwaniu tych stodół. Ale na próżno. Co do wąwozów chciałbym się tam wybrać wiosną gdy kwitną zawilce, podobno widok przeuroczy. Pozdrawiam:)

Autor: Bogusław Pupiec   Dodano: 2014-03-17  18:56:41
zobacz wszystkie komentarze w serwisie