Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Pieniny. Spływ Dunajcem

Galeria: Pieniny Włącz pokaz slajdów

 
Pieniny. Spływ Dunajcem

Tytuł zdjęcia: Pieniny. Spływ Dunajcem


Autor: Halina
Data dodania: 2010-03-19
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.50  Ocen: 2  Odsłon: 9362 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Kraina: Pieniny
Województwo: małopolskie
Tagi: rzeki  
Schowaj mapę

Pieniny

Pieniny to po Tatrach najbardziej skaliste polskie góry. I jedne z najbardziej malowniczych. Filigranowe, pełne zaskakujących zakamarków, bardzo różnorodne. Czego tu nie znajdziemy...

Trzy Korony - najwyższy szczyt Pienin

Zacznijmy od Trzech Koron, które są jednym z najbardziej charakterystycznych polskich szczytów, także jednym z najwybitniejszych szczytów Korony Gór Polski. Widok Tatr, jaki rozciąga się z Trzech Koron należy do najpiękniejszych w Polsce. W zasadzie pomiędzy Pieninami a Tatrami są już tylko połogie pagóry polskiego i słowackiego Spisza, dlatego wrażenie bycia oko w oko z majestatem najwyższych polskich gór jest tutaj szczególnie silne i urzekające.

Pieniny - Sokolica i Czerteż

Następna jest Sokolica Czerteż i Pieninki. To najpiękniejszy fragment Pienin, z którego jak nigdzie indziej rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na wijący się w dole Dunajec. No i znajdująca się na szczycie Sokolicy reliktowa sosna jest najczęściej fotografowanym drzewem w naszym kraju.

Pieniny - kolejne atrakcje

Kolejne atrakcje Pienin to droga wiodąca wzdłuż Dunajca i sam przełom tej rzeki. Dwie wybitne trasy: rowerowa i wodna. Jeśli dodamy do tego pełną atrakcji Szczwnicę, pokryte łąkami Małe Pieniny, z których rozciągają się przepiękne widoki na Pieniny właściwe, Tatry i Beskid Sądecki oraz trzy wybitne wąwozy: Białej Wody, Homole i Szopczański będziemy mieli pełny obraz tych niezwykłych gór, które tak bardzo uwielbiamy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Koniecznie trzeba popłynąć!:)) Ja płynęłam kiedyś z polskimi flisakami,a potem ze słowackimi w międzynarodowym towarzystwie i tam to dopiero było wesoło w tej mieszaninie językowej!:))) A za plecami grzmoty,bo burza nas goniła,tylko nie wiedzieliśmy,z której strony i zza której góry grzmotnie!:(( Na szczęście do Leśnicy zdążyliśmy na czas!:)

Autor: Halina   Dodano: 2012-01-28  18:29:03
Mam taki spływ obiecany ale na razie wolę nie zapeszać.Uwielbiam to miejsce że kupiłem film o spływie. Flisak tłumaczy ciekawie,myślę że się doczekam tego spływu wiosną.Pozdrawiam turystcznie :)

Autor: Marek Ryś   Dodano: 2012-01-28  18:22:01
Marku,polecam spływ Dunajcem koniecznie! Widoki urzekające,jest co fotografować,a i opowieści i zagadki flisaków są fajne:))

Autor: Halina   Dodano: 2012-01-28  12:28:38
Niestety spływu też nie było myślę że wiosną sie uda.:)

Autor: Marek Ryś   Dodano: 2012-01-27  22:24:29
zobacz wszystkie komentarze w serwisie