Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Wiosenny kierdel owiec u stóp Trzech Koron. Pieniński Park Narodowy

Galeria: Pieniny Włącz pokaz slajdów

 
Wiosenny kierdel owiec u stóp Trzech Koron. Pieniński Park Narodowy

Tytuł zdjęcia: Wiosenny kierdel owiec u stóp Trzech Koron. Pieniński Park Narodowy


Autor: Szymon Narożniak
Data dodania: 2018-02-01
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.38  Ocen: 8  Odsłon: 2023 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: To niewiarygodne, ale zdjęcie to wykonałem ze... szczytu Trzech Koron. Pewnie, gdyby nie długi teleobiektyw nawet nie dostrzegłbym tej przepięknej, geometrycznej i kolorowej sceny.
Miejscowość: Sromowce Wyżne
Kraina: Pieniny
Województwo: małopolskie
 
Schowaj mapę

Pieniny

Pieniny to po Tatrach najbardziej skaliste polskie góry. I jedne z najbardziej malowniczych. Filigranowe, pełne zaskakujących zakamarków, bardzo różnorodne. Czego tu nie znajdziemy...

Trzy Korony - najwyższy szczyt Pienin

Zacznijmy od Trzech Koron, które są jednym z najbardziej charakterystycznych polskich szczytów, także jednym z najwybitniejszych szczytów Korony Gór Polski. Widok Tatr, jaki rozciąga się z Trzech Koron należy do najpiękniejszych w Polsce. W zasadzie pomiędzy Pieninami a Tatrami są już tylko połogie pagóry polskiego i słowackiego Spisza, dlatego wrażenie bycia oko w oko z majestatem najwyższych polskich gór jest tutaj szczególnie silne i urzekające.

Pieniny - Sokolica i Czerteż

Następna jest Sokolica Czerteż i Pieninki. To najpiękniejszy fragment Pienin, z którego jak nigdzie indziej rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na wijący się w dole Dunajec. No i znajdująca się na szczycie Sokolicy reliktowa sosna jest najczęściej fotografowanym drzewem w naszym kraju.

Pieniny - kolejne atrakcje

Kolejne atrakcje Pienin to droga wiodąca wzdłuż Dunajca i sam przełom tej rzeki. Dwie wybitne trasy: rowerowa i wodna. Jeśli dodamy do tego pełną atrakcji Szczwnicę, pokryte łąkami Małe Pieniny, z których rozciągają się przepiękne widoki na Pieniny właściwe, Tatry i Beskid Sądecki oraz trzy wybitne wąwozy: Białej Wody, Homole i Szopczański będziemy mieli pełny obraz tych niezwykłych gór, które tak bardzo uwielbiamy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
*****

Autor: MŁukasz   Dodano: 2018-02-02  21:54:33
*****

Autor: Waldemar Jan   Dodano: 2018-02-02  21:17:27
zobacz wszystkie komentarze w serwisie