Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Galeria: PieninyWłącz pokaz slajdów

Panorama z Wysokiego Wierchu na Pieniny właściwe z Trzema Koronami na pierwszym planie
NIEDZICA
Jezioro Czorsztyńskie
Zamek w Czorsztynie
zapora na Jeziorze Czorsztyńskim
Zamek w Niedzicy
Przełom Dunajca
Ruiny zamku w Czorsztynie oraz górujące nad nimi Pasmo Lubania. Gorce
Zamki w Niedzicy i Czorsztynie - kultowy widok
Lato
lato
Pieniny widok z zamku Czorsztyn w kierunku zamku Niedzica
Pieniny widok z zamku Czorsztyn
Skała nad Jeziorem Czorsztyńskim
Zamek Niedzica w oddali zamek Czorsztyn
Sosna reliktowa
Pienińskie poranki
Palenica widziana z Szafranówki.
Palenica.
Pieniny - Artykuły / Felietony
Szczawnica. Kurort uniwersalny

Szczawnica. Kurort uniwersalny

Szczawnica to jeden z najbardziej uniwersalnych kurortów w Polsce. Nie znam nikogo, kto z pobytu w tej miejscowości byłby niezadowolony.

 
Artykuł dodano: 2024-09-16 | Autor: Aleksandra Białas
czytaj dalej
 
Pieniny

Pieniny

kraina

Pieniny to po Tatrach najbardziej skaliste polskie góry. I jedne z najbardziej malowniczych. Filigranowe, pełne zaskakujących zakamarków, bardzo różnorodne. Czego tu nie znajdziemy...

Trzy Korony - najwyższy szczyt Pienin

Zacznijmy od Trzech Koron, które są jednym z najbardziej charakterystycznych polskich szczytów, także jednym z najwybitniejszych szczytów Korony Gór Polski. Widok Tatr, jaki rozciąga się z Trzech Koron należy do najpiękniejszych w Polsce. W zasadzie pomiędzy Pieninami a Tatrami są już tylko połogie pagóry polskiego i słowackiego Spisza, dlatego wrażenie bycia oko w oko z majestatem najwyższych polskich gór jest tutaj szczególnie silne i urzekające.

Pieniny - Sokolica i Czerteż

Następna jest Sokolica Czerteż i Pieninki. To najpiękniejszy fragment Pienin, z którego jak nigdzie indziej rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na wijący się w dole Dunajec. No i znajdująca się na szczycie Sokolicy reliktowa sosna jest najczęściej fotografowanym drzewem w naszym kraju.

Pieniny - kolejne atrakcje

Kolejne atrakcje Pienin to droga wiodąca wzdłuż Dunajca i sam przełom tej rzeki. Dwie wybitne trasy: rowerowa i wodna. Jeśli dodamy do tego pełną atrakcji Szczwnicę, pokryte łąkami Małe Pieniny, z których rozciągają się przepiękne widoki na Pieniny właściwe, Tatry i Beskid Sądecki oraz trzy wybitne wąwozy: Białej Wody, Homole i Szopczański będziemy mieli pełny obraz tych niezwykłych gór, które tak bardzo uwielbiamy.