Zaloguj się | Zarejestruj się
 

Galeria: PieninyWłącz pokaz slajdów

Niedzica - na zamku
Niedzica - zamek nad Jeziorem Czorsztyńskim
Z zamku do zamku. Czorsztyn
Przełom Dunajca
Spływ Dunajcem
Pieniny - widok ze Szczawnicy
Pieniński test okulistyczny - znajdź ptaka
Kajaki rosną przy drodze jak grzyby. Szczawnica
Wystarczy wsiąść i odpłynąć... Okolice Szczawnicy
Trzy Korony
Za zakrętem Dunajca
Pieniny w zlewni Dunajca
Wspólnymi siłami. Spływ pontonami Dunajcem
Bełkot wody łatwiejszy do opanowania niż ten ludzki...
Flis pieniński. Dunajec
Flisak. Spływ Dunajcem
Niedzica - komnata w zamku
Zamek Dunajec w Niedzicy
Potok Pod Górami
Najczęściej fotografowana sosna w Polsce:). Sokolica
Pieniny - Artykuły / Felietony
Szczawnica. Kurort uniwersalny

Szczawnica. Kurort uniwersalny

Szczawnica to jeden z najbardziej uniwersalnych kurortów w Polsce. Nie znam nikogo, kto z pobytu w tej miejscowości byłby niezadowolony.

 
Artykuł dodano: 2024-09-10 | Autor: Aleksandra Białas
czytaj dalej
 
Pieniny

Pieniny

kraina

Pieniny to po Tatrach najbardziej skaliste polskie góry. I jedne z najbardziej malowniczych. Filigranowe, pełne zaskakujących zakamarków, bardzo różnorodne. Czego tu nie znajdziemy...

Trzy Korony - najwyższy szczyt Pienin

Zacznijmy od Trzech Koron, które są jednym z najbardziej charakterystycznych polskich szczytów, także jednym z najwybitniejszych szczytów Korony Gór Polski. Widok Tatr, jaki rozciąga się z Trzech Koron należy do najpiękniejszych w Polsce. W zasadzie pomiędzy Pieninami a Tatrami są już tylko połogie pagóry polskiego i słowackiego Spisza, dlatego wrażenie bycia oko w oko z majestatem najwyższych polskich gór jest tutaj szczególnie silne i urzekające.

Pieniny - Sokolica i Czerteż

Następna jest Sokolica Czerteż i Pieninki. To najpiękniejszy fragment Pienin, z którego jak nigdzie indziej rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na wijący się w dole Dunajec. No i znajdująca się na szczycie Sokolicy reliktowa sosna jest najczęściej fotografowanym drzewem w naszym kraju.

Pieniny - kolejne atrakcje

Kolejne atrakcje Pienin to droga wiodąca wzdłuż Dunajca i sam przełom tej rzeki. Dwie wybitne trasy: rowerowa i wodna. Jeśli dodamy do tego pełną atrakcji Szczwnicę, pokryte łąkami Małe Pieniny, z których rozciągają się przepiękne widoki na Pieniny właściwe, Tatry i Beskid Sądecki oraz trzy wybitne wąwozy: Białej Wody, Homole i Szopczański będziemy mieli pełny obraz tych niezwykłych gór, które tak bardzo uwielbiamy.