Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Spływ Przełomem Dunajca - Trzy Korony

Galeria: Pieniny Włącz pokaz slajdów

 
Spływ Przełomem Dunajca - Trzy Korony

Tytuł zdjęcia: Spływ Przełomem Dunajca - Trzy Korony


Autor: Jarek W.
Data dodania: 2011-06-24
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 4.00  Ocen: 13  Odsłon: 4413 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Kraina: Pieniny
Województwo: małopolskie
Tagi: góry rzeki szczyty  

Pieniny

Pieniny to po Tatrach najbardziej skaliste polskie góry. I jedne z najbardziej malowniczych. Filigranowe, pełne zaskakujących zakamarków, bardzo różnorodne. Czego tu nie znajdziemy...

Trzy Korony - najwyższy szczyt Pienin

Zacznijmy od Trzech Koron, które są jednym z najbardziej charakterystycznych polskich szczytów, także jednym z najwybitniejszych szczytów Korony Gór Polski. Widok Tatr, jaki rozciąga się z Trzech Koron należy do najpiękniejszych w Polsce. W zasadzie pomiędzy Pieninami a Tatrami są już tylko połogie pagóry polskiego i słowackiego Spisza, dlatego wrażenie bycia oko w oko z majestatem najwyższych polskich gór jest tutaj szczególnie silne i urzekające.

Pieniny - Sokolica i Czerteż

Następna jest Sokolica Czerteż i Pieninki. To najpiękniejszy fragment Pienin, z którego jak nigdzie indziej rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na wijący się w dole Dunajec. No i znajdująca się na szczycie Sokolicy reliktowa sosna jest najczęściej fotografowanym drzewem w naszym kraju.

Pieniny - kolejne atrakcje

Kolejne atrakcje Pienin to droga wiodąca wzdłuż Dunajca i sam przełom tej rzeki. Dwie wybitne trasy: rowerowa i wodna. Jeśli dodamy do tego pełną atrakcji Szczwnicę, pokryte łąkami Małe Pieniny, z których rozciągają się przepiękne widoki na Pieniny właściwe, Tatry i Beskid Sądecki oraz trzy wybitne wąwozy: Białej Wody, Homole i Szopczański będziemy mieli pełny obraz tych niezwykłych gór, które tak bardzo uwielbiamy.

 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Klasyczne, ale zawsze ujmujące spojrzenie na Trzy Korony z tratwy na Dunajcu.

Autor: piotr55   Dodano: 2011-06-29  18:56:27
Pienin czy spływu myślę że nikomu nie trzeba polecać. A ja osobiście to się cieszę że jest jeszcze tyle miejsc w których nie byłem, które chcę odwiedzić, zobaczyć, sfotografować... Gabrysiu, Małgosiu pięknie dziękuję i pozdrawiam cieplutko:)

Autor: Jarek W.   Dodano: 2011-06-26  19:21:01
Aż wstyd się przyznać ale jeszcze nie byłam w Pieninach, a z Twoich fotek widać jak tam pięknie, Pozdrawiam i życzę dalszych udanych fotek:)

Autor: Gabriela Jaworowska   Dodano: 2011-06-25  15:50:22
Piękny widok

Autor: Małgorzata Serafin   Dodano: 2011-06-25  13:56:56
zobacz wszystkie komentarze w serwisie