Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Rozlewiska Biebrzy

Galeria: Dolina Biebrzy Włącz pokaz slajdów

 
Rozlewiska Biebrzy

Tytuł zdjęcia: Rozlewiska Biebrzy


Autor: Agnieszka Gromek
Data dodania: 2018-04-18
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 5.00  Ocen: 1  Odsłon: 1513 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: Na bezkresnych przestrzeniach mokradeł - na rozlewiskach nieujarzmionej rzeki, gdzie króluje przyroda. Rzeki dzikiej, tworzącej szereg malowniczych meandrów, a na wiosnę bezkresne rozlewiska rozbrzmiewające tysiącami głosów ptaków. Raj dla miłośników przyrody i traperskiej przygody, obserwatorów ptaków i miłośników "bezkrwawych", fotograficznych łowów. Biebrza zwana też "Polską Amazonią" bierze swój początek niedaleko granicy z Białorusią a kończy pod Wizną, gdzie wpada do Narwi. Aby chronić ten bezcenny teren we wrześniu 1993r. powstał Biebrzański Park Narodowy z unikalną w skali europejskiej przyrodą. Nad Biebrzą możesz w ciszy i spokoju wypocząć, popłynąć kajakiem, powędrować ciekawymi szlakami przez bagienne bezdroża, w spokoju i ciszy powędkować - wykupiwszy oczywiście wcześniej licencję na połów ryb. Tylko tutaj będziesz mógł zaobserwować i zarejestrować niezwykłe zjawiska przyrodnicze. Nie spotkaliśmy jeszcze nikogo, kto by wyjeżdżał stąd rozczarowany, bez żalu i postanowienia, że wróci.
Miejscowość: Goniądz
Kraina: Dolina Biebrzy
Województwo: podlaskie
Tagi: przyroda  
Schowaj mapę

Dolina Biebrzy

Dolina Biebrzy to jeden z najdzikszych zakątków naszego kraju. Największy bagienny obszar Europy Środkowo-Wschodniej. Inny świat 180 km od Warszawy. Łosie, jelenie, rysie, wilki, jenoty, bobry, wydry... Wiosenne rozlewiska i jedna z największych ostoi ptactwa na świecie. Nic dodać, nic ująć... Kochamy to miejsce!
 
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych

 
Komentarze:
Dziekuję. Po dwóch tygodniach woda opadła, ale kolory powalają byłam zachwycona. Uchwyciłam te same drzewa w innej oprawie.

Autor: Agnieszka Gromek   Dodano: 2018-04-22  22:21:24
pięknie w kadrze

Autor: Zdzisław Barut   Dodano: 2018-04-22  12:40:03
zobacz wszystkie komentarze w serwisie