Zaloguj się | Zarejestruj się
 

» Stary ex dworzec. Płużnica

Galeria: Płużnica Włącz pokaz slajdów

 
Stary ex dworzec. Płużnica

Tytuł zdjęcia: Stary ex dworzec. Płużnica


Autor: Dariusz Żuk
Data dodania: 2010-09-22
Zgłoś uwagi
Zgłoś uwagi
Ocena Oceń zdjęcieDobre Bardzo dobreoceń
Średnia ocena: 0.00  Ocen: 0  Odsłon: 2707 

Z tego konta już oddano głos na to zdjęcie. Można głosować tylko raz!

 

Proszę zaznaczyć ocenę!

 
Opis: W większości krajów o kolej się dba, zwłaszcza o szlaki istniejące. U nas czasem odnoszę wrażenie, że kolej jest jak pies z kulawą nogą. Żyje bo żyje ale nie robi się nic aby go uleczyć. Jeszcze nie jedna linia kolejowa zakończy żywot właśnie w ten sposób i po nich pozostaną tylko dworce.
Miejscowość: Płużnica
Kraina: Pojezierze Chełmińskie
Województwo: kujawsko-pomorskie
Tagi: kolej  
Schowaj mapę

Płużnica

Płużnica znajduje się przy drodze wojewódzkiej 548 ze Stolna do Wąbrzeźna. Jest to wieś gminna położona w województwie kujawsko-pomorskim nieopodal Torunia.

Pierwsze dokumenty na temat Płużnicy pochodzą z 1440 r. za panowania w Polsce króla Władysława Warneńczyka z dynastii Jagiellonów. Nazwa wsi na przestrzeni dziejów ulegała zmianom od Plotznitz, Plotenz, Pfeilsdorf w 1440 roku, Plosznice w 1570 roku po Płożnica w 1706 r. W zaborze pruskim nazwa wsi brzmiała Plusnitz.

Po pierwszej wojnie światowej wójtem gminy został Jerzy Ślaski. W okresie międzywojennym w Płużnicy istniały takie instytucje jak: Urząd Gminy, kościół rzymskokatolicki, karczma, szkoła powszechna, posterunek policji oraz kilka sklepów. Po drugiej wojnie światowej do 1975 roku Płużnica należała do powiatu wąbrzeskiego w województwie bydgoskim.

 
Zobacz zdjęcie w kategorii Kraina: Stary ex dworzec. Płużnica
Skomentuj

Opcja tylko dla zalogowanych